Xtended Content (8.x-0.9) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: List
id: Daftar

en: Edit
id: Sunting

en: - None -
id: - Tiada -

en: View
id: Lihat

en: Revisions
id: Revisi

en: N/A
id: T/T

en: Maximum length
id: Panjang maksimum

en: About
id: Tentang

en: Create @name
id: Kirim @name

en: The maximum length of the field in characters.
id: Panjang maksimum field dalam karakter.

en: - Select a value -
id: - Pilih sebuah nilai -

en: Text value
id: Isi teks

en: %name: may not be longer than @max characters.
id: %name: tidak boleh lebih panjang dari @max karakter.
