Xtended Content Entity (2.2.11) - en to hr translation catalogue (36 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Value
hr: Vrijednost

en: Type
hr: Vrsta

en: List
hr: Popis

en: Description
hr: Opis

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: View
hr: Pregled

en: Path
hr: Putanja

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: Options
hr: Opcije

en: Created
hr: Stvoreno

en: Host
hr: Poslužitelj

en: N/A
hr: N/D

en: Authored by
hr: Autor

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Method
hr: Metoda

en: Button
hr: Gumb

en: Maximum length
hr: Maksimalna dužina

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Definition
hr: Definicija

en: Limit
hr: Ograničenje

en: Revert
hr: Vrati

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Debug
hr: Uklanjanje grešaka

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: The maximum length of the field in characters.
hr: Maksimalna dužina polja u znakovima.

en: - Select a value -
hr: - Izaberite vrijednost -
