Xtended Content Entity (2.2.11) - en to sv translation catalogue (53 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Description
sv: Beskrivning

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: View
sv: Visa

en: Path
sv: Sökväg

en: Advanced settings
sv: Utökade inställningar

en: Options
sv: Alternativ

en: Created
sv: Skapad

en: Host
sv: Värd

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Authored by
sv: Författad av

en: Unlimited
sv: Obegränsad

en: Method
sv: Metod

en: Button
sv: Knapp

en: Maximum length
sv: Längsta längd

en: Handler
sv: Hanterare

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Limit
sv: Begränsning

en: Query
sv: Databasfråga

en: Revert
sv: Återställ

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Changed
sv: Ändrad

en: Environment
sv: Miljö

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Debug
sv: Felsök

en: Identifier
sv: Identifierare

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Cardinality
sv: Huvudsaklig

en: File options
sv: Filalternativ

en: Verify
sv: Verifiera

en: The maximum length of the field in characters.
sv: Det största antalet tecken i fältet.

en: Limited
sv: Begränsad

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: - Select a value -
sv: - Välj ett värde -

en: Text value
sv: Textvärde

en: Allowed number of values
sv: Tillåtna antal värden

en: Number of values is required.
sv: Antal värden är obligatoriskt.

en: %name: may not be longer than @max characters.
sv: %name: får inte vara längre än @max tecken.

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: @date by @username
sv: @date av @username
