Xtended Content Entity (2.2.11) - en to tr translation catalogue (52 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Path
tr: Yol

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Options
tr: Seçenekler

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Host
tr: Sunucu

en: Authored by
tr: Yazan

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Method
tr: Yöntem

en: File type
tr: Dosya türü

en: Button
tr: Düğme

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Token
tr: Simge

en: Definition
tr: Tanım

en: Limit
tr: Sınır

en: Query
tr: Sorgu

en: Revert
tr: Geri al

en: Revisions for %title
tr: %title için sürümler

en: Revision
tr: Sürüm

en: Changed
tr: Değişti

en: Revision of %title from %date
tr: %date tarihindeki %title sürümü

en: Timeout
tr: Zaman aşımı

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: Identifier
tr: Tanımlayıcı

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Cardinality
tr: Nicelik

en: File options
tr: Dosya seçenekleri

en: The maximum length of the field in characters.
tr: Alanın karakter olarak azami uzunluğu.

en: Limited
tr: Sınırlı

en: Current revision
tr: Geçerli sürüm

en: Endpoint
tr: Uç nokta

en: - Select a value -
tr: - Bir değer seçiniz -

en: Text value
tr: Metin değeri

en: Allowed number of values
tr: İzin verilen değer sayısı

en: Number of values is required.
tr: Değer sayısı gereklidir.

en: %name: may not be longer than @max characters.
tr: %name: @max karakterden daha uzun olamaz.

en: @date by @username
tr: @username tarafından @date

en: @langname revisions for %title
tr: %title için @langname sürümleri
