Xtended Content Entity (2.2.11) - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: Path
ar: المسار

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Options
ar: الخيارات

en: Created
ar: الإنشاء

en: Host
ar: المستضيف

en: N/A
ar: غير موجود

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: Method
ar: الطريقة

en: Button
ar: زر

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Port
ar: منفذ

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Definition
ar: تعريف

en: Limit
ar: حد

en: Query
ar: استفسار

en: Revert
ar: استرجع

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Debug
ar: تنقيح

en: Identifier
ar: المعرف

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Cardinality
ar: رئيسي

en: The maximum length of the field in characters.
ar: أقصى طول للحقل بعدد الحروف.

en: Limited
ar: محدد

en: - Select a value -
ar: - اختر قيمة -

en: Allowed number of values
ar: العدد المسموح للقيم

en: Number of values is required.
ar: عدد القيم مطلوب

en: %name: may not be longer than @max characters.
ar: %name: لايكون اطول من  @max احرف.
