Xtended Content Entity (2.2.11) - en to da translation catalogue (49 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: List
da: Vis

en: Description
da: Beskrivelse

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: - None -
da: - Ingen -

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: Path
da: Sti

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: Options
da: Valg

en: Created
da: Oprettet

en: Host
da: Værtsnavn

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Method
da: Metode

en: File type
da: Filtype

en: Button
da: Knap

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Handler
da: Håndtering

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Token
da: Symbol

en: Limit
da: Grænse

en: Query
da: Forespørgsel

en: Revert
da: Gendan

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Identifier
da: Identifikator

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Cardinality
da: Kardinalitet

en: File options
da: Indstillinger for filen

en: Handlers
da: Behandlere

en: The maximum length of the field in characters.
da: Feltets maksimale længde i tegn.

en: Limited
da: Begrænset

en: Current revision
da: Nuværende version

en: - Select a value -
da: - Vælg en værdi -

en: Text value
da: Tekstværdi

en: Allowed number of values
da: Tilladt antal værdier

en: Number of values is required.
da: Antallet af værdier er påkrævet.

en: %name: may not be longer than @max characters.
da: %name: må ikke være længere end @max tegn.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title
