Xtended Content Entity (2.2.11) - en to es translation catalogue (57 entries)

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Value
es: Valor

en: Type
es: Tipo

en: List
es: Listado

en: Description
es: Descripción

en: Yes
es: Sí

en: Edit
es: Editar

en: - None -
es: - Ninguno -

en: Name
es: Nombre

en: Label
es: Etiqueta

en: View
es: Ver

en: Path
es: Ruta

en: Advanced settings
es: Opciones avanzadas

en: Options
es: Opciones

en: Created
es: Creado

en: Host
es: Servidor

en: N/A
es: N/D

en: Authored by
es: Escrito por

en: Unlimited
es: Ilimitado

en: Method
es: Método

en: File type
es: Tipo de archivo

en: Button
es: Botón

en: Maximum length
es: Longitud máxima

en: Handler
es: Manejador

en: Port
es: Puerto

en: Are you sure you want to delete %name?
es: ¿Seguro que desea borrar %name ?

en: Token
es: Comodín

en: Definition
es: Definición

en: Limit
es: Límite

en: Query
es: Consulta

en: Revert
es: Revertir

en: Revisions for %title
es: Revisiones para %title

en: Revision
es: Revisión

en: Changed
es: Modificado

en: Enable debug mode
es: Activar modo de depuración

en: Revision of %title from %date
es: Revisión de %title de %date

en: Timeout
es: Tiempo de espera

en: Debug
es: Depurar

en: Server
es: Servidor

en: Identifier
es: Identificador

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: About
es: Acerca de

en: Cardinality
es: Cardinalidad

en: File options
es: Opciones de archivo

en: The maximum length of the field in characters.
es: Longitud máxima del campo en caracteres.

en: Entity Type
es: Tipo de entidad

en: Limited
es: Limitado

en: Current revision
es: Revisión actual

en: - Select a value -
es: - Seleccione un valor -

en: Text value
es: Valor de texto

en: Allowed number of values
es: Número de valores permitidos

en: Number of values is required.
es: El número de valores es obligatorio.

en: %name: may not be longer than @max characters.
es: %name: no puede ser mayor que de @max los caracteres.

en: @date by @username
es: @date por @username

en: content @type: deleted @label.
es: @type de contenido: eliminado @label.

en: @langname revisions for %title
es: @langname revisión para %title
