Xtended Content Entity (2.2.11) - en to fr translation catalogue (63 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Value
fr: Valeur

en: List
fr: Lister

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: Path
fr: Chemin

en: Advanced settings
fr: Paramètres avancés

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Host
fr: Hôte

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Unlimited
fr: Illimité

en: Method
fr: Méthode

en: File type
fr: Type de fichier

en: Button
fr: Bouton

en: Maximum length
fr: Taille maximale

en: Handler
fr: Gestionnaire

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Definition
fr: Définition

en: Limit
fr: Limite

en: Query
fr: Requête

en: Revert
fr: Rétablir

en: Revisions for %title
fr: Versions de %title

en: Revision
fr: Version

en: Changed
fr: Modifié

en: Enable debug mode
fr: Activer le mode de débogage

en: Environment
fr: Environnement

en: Revision of %title from %date
fr: Version de %title du %date

en: Timeout
fr: Temps limite

en: Server
fr: Serveur

en: Identifier
fr: Identifiant

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Cardinality
fr: Cardinalité

en: File options
fr: Options des fichiers

en: Theme function
fr: Fonction de theme

en: Handlers
fr: Gestionnaires

en: Verify
fr: Vérifier

en: The maximum length of the field in characters.
fr: La longueur maximale du champ en nombre de caractères.

en: Connection
fr: Connexion

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Limited
fr: Limité

en: Current revision
fr: Version actuelle

en: Verb
fr: Verbe

en: - Select a value -
fr: - Choisir une valeur -

en: ID field
fr: Champ ID

en: undefined
fr: non défini

en: Text value
fr: Valeur textuelle

en: Allowed number of values
fr: Nombre de valeurs autorisées

en: Number of values is required.
fr: Le nombre de valeurs est requis.

en: %name: may not be longer than @max characters.
fr: %name : ne peut dépasser @max caractères.

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: @date by @username
fr: @date par @username

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: @langname revisions for %title
fr: Versions en @langname pour %title
