Xtended Content Entity (2.2.11) - en to hi translation catalogue (41 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Description
hi: उल्लेख

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: Path
hi: मार्ग

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: ID
hi: आईडी

en: Options
hi: विकल्प

en: Created
hi: निर्मित

en: Host
hi: होस्ट

en: N/A
hi: एन / ए

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: Method
hi: तरीका

en: Button
hi: बटन

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Port
hi: पोर्ट

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Definition
hi: परिभाषा

en: Limit
hi: सीमा

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Revisions for %title
hi: %title के लिए सुधारण |

en: Revision
hi: संशोधन

en: Changed
hi: बदल गया

en: Revision of %title from %date
hi: %date पर %title द्वारा संशोधित

en: Debug
hi: डिबग

en: Identifier
hi: पहचान

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: The maximum length of the field in characters.
hi: अक्षरों में क्षेत्र की अधिकतम लंबाई

en: - Select a value -
hi: - किसी मान का चयन करें -

en: Text value
hi: पाठ मान
