Xtended Content Entity (2.2.11) - en to id translation catalogue (44 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: - None -
id: - Tiada -

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Path
id: Jalur

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Options
id: Opsi

en: Created
id: Dibuat

en: N/A
id: T/T

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Method
id: Metode

en: File type
id: Tipe berkas

en: Button
id: Tombol

en: Maximum length
id: Panjang maksimum

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Definition
id: Definisi

en: Limit
id: Batas

en: Query
id: Kueri

en: Revert
id: Kembali

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: Revision
id: Revisi

en: Changed
id: Berubah

en: Revision of %title from %date
id: Revisi dari %title pada %date

en: Identifier
id: Pengenal

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Cardinality
id: Kardinalitas

en: The maximum length of the field in characters.
id: Panjang maksimum field dalam karakter.

en: Limited
id: Terbatas

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: - Select a value -
id: - Pilih sebuah nilai -

en: Text value
id: Isi teks

en: Allowed number of values
id: Membolehkan jumlah nilai

en: Number of values is required.
id: Jumlah nilai wajib diisi.

en: %name: may not be longer than @max characters.
id: %name: tidak boleh lebih panjang dari @max karakter.

en: @date by @username
id: @date oleh @username
