Xtended Content Entity (2.2.11) - en to kn translation catalogue (34 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Host
kn: ಅತಿಥೇಯ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: Button
kn: ಗುಂಡಿ

en: Port
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಸ್ಥಾನ

en: Definition
kn: ವ್ಯಾಖ್ಯಾನ

en: Query
kn: ಸಂದೇಹ

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Revision
kn: ಪುನರಾವಲೋಕನ:

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Environment
kn: ವಾತಾವರಣ

en: Timeout
kn: ಕಾಲಾವಕಾಶ ಮುಗಿದಿದೆ

en: Debug
kn: ದೋಷದ ಹುಡುಕಾಟ

en: Server
kn: ಪರಿಚಾರಕ

en: Identifier
kn: ಗುರುತುಗಾರ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Connection
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ
