Xtended Content Entity (2.2.11) - en to lt translation catalogue (45 entries)

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Value
lt: Reikšmė

en: Type
lt: Tipas

en: List
lt: Sąrašas

en: Description
lt: Aprašymas

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Edit
lt: Redaguoti

en: - None -
lt: - Joks -

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Label
lt: Etiketė

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Path
lt: Kelias

en: Advanced settings
lt: Papildomi nustatymai

en: Options
lt: Nustatymai

en: Created
lt: Sukurta

en: Host
lt: Serveris

en: N/A
lt: N/D

en: Authored by
lt: Sukūrė

en: Unlimited
lt: Neribotas

en: Method
lt: Būdas

en: Button
lt: Mygtukas

en: Maximum length
lt: Maksimalus ilgis

en: Handler
lt: Tvarkytojas

en: Port
lt: Šliuzas

en: Are you sure you want to delete %name?
lt: Ar tikrai norite pašalinti %name?

en: Definition
lt: Apibrėžtis

en: Limit
lt: Limitas

en: Query
lt: Užklausa

en: Revert
lt: Sugrąžinti

en: Revisions for %title
lt: %title versijos

en: Revision
lt: Versija

en: Changed
lt: Pakeista

en: Revision of %title from %date
lt: Versija %title  nuo %date.

en: Debug
lt: Derinimas

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: About
lt: Apie

en: File options
lt: Failų pasirinkimai

en: The maximum length of the field in characters.
lt: Didžiausias laukelio ilgis simboliais.

en: Limited
lt: Ribojama

en: - Select a value -
lt: - Pasirinkite reikšmę -

en: Allowed number of values
lt: Leidžiamų reikšmių kiekis

en: %name: may not be longer than @max characters.
lt: %name: negali būti ilgesnis nei @max simboliai.

en: @date by @username
lt: @username - @date
