Xtended Content Entity (2.2.11) - en to nl translation catalogue (56 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: List
nl: Lijst

en: Description
nl: Beschrijving

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: - None -
nl: - Geen -

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Path
nl: Pad

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Options
nl: Opties

en: Created
nl: Aangemaakt

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: Method
nl: Methode

en: File type
nl: Bestandstype

en: Button
nl: Knop

en: Maximum length
nl: Maximumlengte

en: Port
nl: Poort

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Definition
nl: Definitie

en: Limit
nl: Limiet

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Environment
nl: Omgeving

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: Timeout
nl: Time-out

en: Identifier
nl: Identificatiemiddel

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Cardinality
nl: Kardinaliteit

en: File options
nl: Bestandsopties

en: Verify
nl: Controleren

en: The maximum length of the field in characters.
nl: De maximumlengte van het veld in karakters.

en: Connection
nl: Verbinding

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Limited
nl: Beperkt

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: - Select a value -
nl: - Selecteer een waarde -

en: undefined
nl: ongedefinieerd

en: Text value
nl: Tekstwaarde

en: Allowed number of values
nl: Toegestane aantal waarden

en: Number of values is required.
nl: Aantal waarden is verplicht.

en: %name: may not be longer than @max characters.
nl: %name: mag niet langer zijn dan @max tekens.

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: @langname revisions for %title
nl: @langname revisies voor %title

en: Create new %type_name entities
nl: Nieuwe %type_name-entiteiten aanmaken
