Xtended Content Entity (2.2.11) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: سجل

en: Description
fa: شرح

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: تدوین

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: Path
fa: مسیر

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: ID
fa: هویت

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Host
fa: میزبان

en: N/A
fa: هیچ

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: Button
fa: دکمه

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Port
fa: درگاه

en: Token
fa: توکن

en: Definition
fa: تعریف

en: Limit
fa: محدوده

en: Query
fa: پرس و جو

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: تنقیح‌های %title

en: Revision
fa: تنقیح

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: تنقیح %title از %date

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: Identifier
fa: هویت

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: About
fa: درباره

en: The maximum length of the field in characters.
fa: حداکثر طول میدان به کاراکتر.

en: Limited
fa: محدود

en: - Select a value -
fa: - یک مقدار را انتخاب کنید -

en: Allowed number of values
fa: تعداد مقادیر مجاز
