Xtended Content Entity (2.2.11) - en to th translation catalogue (35 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Edit
th: แก้ไข

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: View
th: ดู

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Advanced settings
th: การติดตั้งขั้นสูง

en: ID
th: ไอดี

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Host
th: โฮสต์

en: N/A
th: ไม่มี

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Unlimited
th: ไม่จำกัด

en: Maximum length
th: ความยาวสูงสุด

en: Port
th: พอร์ต

en: Limit
th: จำกัด

en: Query
th: สอบถาม

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Revisions for %title
th: การปรับปรุงรุ่นของ %title

en: Revision
th: รุ่น

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Revision of %title from %date
th: ปรับรุ่น %title จาก %date

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Limited
th: จำกัด

en: Text value
th: ค่าข้อความ

en: Allowed number of values
th: จำนวนได้รับอนุญาต

en: %name: may not be longer than @max characters.
th: %name: อาจไม่เกิน @max characters.
