Xtended Content Entity (2.2.11) - en to uk translation catalogue (66 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Description
uk: Опис

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: - None -
uk: - Немає -

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: Path
uk: Шлях

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Options
uk: Опції

en: Created
uk: Створено

en: Host
uk: Хост

en: N/A
uk: Н/Д

en: Authored by
uk: Автор

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: Method
uk: Спосіб

en: File type
uk: Тип файла

en: Button
uk: Кнопка

en: Maximum length
uk: Максимальна довжина

en: Handler
uk: Обробник

en: Port
uk: Порт

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Token
uk: Замінник

en: Definition
uk: Визначення

en: Limit
uk: Обмежувати

en: Query
uk: Запит

en: Revert
uk: Відновити

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: Environment
uk: Середовище

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: Timeout
uk: Час очікування

en: Debug
uk: Зневадження

en: Server
uk: Сервер

en: Identifier
uk: Ідентифікатор

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Cardinality
uk: Кардинальність

en: File options
uk: Файлові опції

en: Handlers
uk: Обробники

en: Verify
uk: Перевірити

en: The maximum length of the field in characters.
uk: Максимальна довжина поля в символах.

en: Connection
uk: З'єднання

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Limited
uk: Обмежено

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Verb
uk: Дієслово

en: Endpoint
uk: Кінцева точка

en: - Select a value -
uk: - Виберіть значення -

en: undefined
uk: невизначений

en: Text value
uk: Текстове значення

en: Allowed number of values
uk: Дозволена кількість значень

en: Number of values is required.
uk: Кількість значень є обов’язковою.

en: %name: may not be longer than @max characters.
uk: %name: має перевищувати @max символів.

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title
