X Wechat - 微信模块X战警版 (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Subscribe
id: Berlangganan

en: Message
id: Pesan

en: Image
id: Gambar

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Save
id: Simpan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Upload
id: Unggah

en: User
id: Pengguna

en: Location
id: Lokasi

en: Widget
id: Piranti

en: Operation
id: Operasi

en: Bundle
id: Bundel

en: The file could not be uploaded.
id: Berkas tidak bisa diunggah.
