XY Grid Layouts (8.x-2.0-beta3) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Type
de: Typ

en: None
de: Keine

en: Default
de: Standard

en: Id
de: ID

en: Padding
de: Innenabstand

en: Full
de: Vollständig

en: Grid
de: Raster

en: Classes
de: Klassen

en: About
de: Über

en: Margins
de: Ränder

en: Fluid
de: Fließend

en: Custom wrappers
de: Benutzerdefinierte umgebende Elemente

en: Wrapper for @region
de: Umgebendes Element  für @region
