Xymatic (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Published
ja: 掲載

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Media
ja: メディア

en: Access token
ja: アクセストークン

en: Media type
ja: メディアタイプ

en: @path is not a valid path.
ja: @path は適切なパスではありません。

en: Thumbnails location
ja: サムネイル保存先

en: Thumbnails will be fetched from the provider for local usage. This is the URI of the directory where they will be placed.
ja: サムネイルは、ローカルで使用するためにプロバイダから取得されます。これはサムネイルを保存するディレクトリのURIです。

en: Could not prepare thumbnail destination directory @dir for oEmbed media.
ja: oEmbed メディアのサムネイル保存先ディレクトリ @dir を用意できませんでした。

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
ja: リモートのサムネイルを {url} からダウンロードできませんでした。
