Xymatic (1.0.0-beta1) - en to nl translation catalogue (15 entries)

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: API Key
nl: API-sleutel

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: API key
nl: API-sleutel

en: License Key
nl: Licentiesleutel

en: API URL
nl: API-URL

en: Media type
nl: Mediatype

en: @path is not a valid path.
nl: @path is geen geldig pad.

en: URI of thumbnail storage directory
nl: URI van de bestandsmap voor miniaturen

en: Default name of the media item
nl: Standaard naam van het media-item

en: Thumbnails location
nl: Locatie miniaturen

en: Thumbnails will be fetched from the provider for local usage. This is the URI of the directory where they will be placed.
nl: Miniaturen worden bij de bron opgehaald en lokaal opgeslagen op deze URI.

en: Could not prepare thumbnail destination directory @dir for oEmbed media.
nl: Kon de map @dir voor miniaturen van deze oEmbed-media niet voorbereiden.

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
nl: Kon de miniatuur niet downloaden van {url}.

en: Failed to download remote thumbnail file due to "%error".
nl: Externe miniatuur downloaden mislukt vanwege '%error'.
