Xymatic (1.0.0-beta3) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: Published
uk: Опубліковано

en: Global settings
uk: Глобальні налаштування

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: Media
uk: Медіа

en: API key
uk: Ключ API

en: Migration
uk: Перенесення...

en: Access token
uk: Токен доступу

en: Media type
uk: Тип носія

en: The duration of the video in seconds
uk: Тривалість відео в секундах

en: @path is not a valid path.
uk: @path не є припустимим.

en: URI of thumbnail storage directory
uk: URI каталогу зберігання мініатюр

en: Default name of the media item
uk: Базове ім'я для медіа-об'єкту

en: Thumbnails location
uk: Розташування мініатюр

en: Thumbnails will be fetched from the provider for local usage. This is the URI of the directory where they will be placed.
uk: Мініатюри будуть отримуватися від постачальника для локального використання. Це URI каталогу, де вони будуть розміщені.

en: Could not prepare thumbnail destination directory @dir for oEmbed media.
uk: Неможливо підготувати каталог призначення для мініатюр @dir для медіа oEmbed.

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
uk: Неможливо завантажити віддалений ескіз з {url}.

en: Failed to download remote thumbnail file due to "%error".
uk: Помилка завантаження віддаленого файлу через "%error".
