YAML Translation Import (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Language
fr: Langue

en: Import
fr: Importer

en: Multilingual
fr: Multilingue

en: Translation settings
fr: Paramètres de traduction

en: Overwrite non-customized translations
fr: Écraser les traductions non-personnalisées

en: Import of string "%string" was skipped because of disallowed or malformed HTML.
fr: L'importation de la chaîne "%string" a été ignorée à cause d'un élément HTML mal formé ou non autorisé

en: Translation directory
fr: Répertoire de traduction

en: Overwrite customized translations
fr: Écraser les traductions personnalisées
