YAML Translation Import (8.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Language
de: Sprache

en: Import
de: Importieren

en: Options
de: Optionen

en: Multilingual
de: Mehrsprachenunterstützung

en: Translation settings
de: Übersetzungseinstellungen

en: Overwrite non-customized translations
de: Nicht angepasste Übersetzungen überschreiben

en: Import of string "%string" was skipped because of disallowed or malformed HTML.
de: Der Import der Zeichenkette „%string“ wurde wegen unerlaubtem oder ungültigem HTML übersprungen.

en: Translation directory
de: Übersetzungsverzeichnis

en: Overwrite customized translations
de: angepasste Übersetzungen überschreiben
