YAML Translation Import (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: Language
ja: 言語

en: Import
ja: インポート

en: Options
ja: オプション

en: Multilingual
ja: 多言語

en: Translation settings
ja: 翻訳の設定

en: Overwrite non-customized translations
ja: カスタマイズされていない翻訳を上書き

en: Import of string "%string" was skipped because of disallowed or malformed HTML.
ja: 許可されていないか危険な HTML が含まれているため、文字列 "%string" のインポートをスキップしました。

en: Translation directory
ja: 翻訳ディレクトリー

en: Overwrite customized translations
ja: カスタマイズされている翻訳を上書き
