YAML Translation Import (8.x-1.2) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Language
it: Lingua

en: Import
it: Importa

en: Options
it: Opzioni

en: Multilingual
it: Multilingue

en: Translation settings
it: Impostazioni di traduzione

en: Overwrite non-customized translations
it: Sovrascrivere traduzioni non personalizzate

en: Import of string "%string" was skipped because of disallowed or malformed HTML.
it: L'importazione della stringa «%string» è stata saltata a causa di HTML non consentito oppure non valido.

en: Translation directory
it: Cartella traduzione

en: Overwrite customized translations
it: Sovrascrivere le traduzioni personalizzate
