YAML form (8.x-1.0-alpha2) - en to ast translation catalogue (61 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Title
ast: Títulu

en: Body
ast: Cuerpu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Type
ast: Triba

en: Closed
ast: Zarráu

en: Subject
ast: Asuntu

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Administration
ast: Alministración

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Download
ast: Baxar

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Reset
ast: Reafitar

en: Display settings
ast: Axustes de vista

en: default
ast: predefiníu

en: Test
ast: Preba

en: Message
ast: Mensax

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Weight
ast: Pesu

en: Required
ast: Requeríu

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Go to previous page
ast: Dir a la páxina anterior

en: Go to next page
ast: Dir a la páxina siguiente

en: Export
ast: Esportar

en: Label
ast: Etiqueta

en: Preview
ast: Entever

en: Summary
ast: Resume

en: Update
ast: Anovar

en: Open
ast: Abrir

en: Add
ast: Amestar

en: View
ast: Vista

en: User
ast: Usuariu

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: Options
ast: Opciones

en: Contact
ast: Contautu

en: Created
ast: Fechu

en: To
ast: Pa

en: From
ast: De

en: Filter
ast: Filtru

en: Plain text
ast: Testu planu

en: Details
ast: Detalles

en: Unlimited
ast: Ilimitáu

en: Table
ast: Tabla

en: Role
ast: Rol

en: Users
ast: Usuarios

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: Optional
ast: Opcional

en: Size of textfield
ast: Tamañu del campu de testu

en: Your message has been sent.
ast: Unvióse'l mensax

en: Results
ast: Resultaos

en: Date created
ast: Data de creación
