YAML Form (8.x-1.0-alpha2) - en to is translation catalogue (91 entries)

en: Forms
is: Form

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: title
is: titill

en: Status
is: Staða

en: Register
is: Nýskráning

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Item
is: Hlutur

en: Type
is: Gerð

en: Closed
is: Lokuð

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Email notification
is: Tölvupóst tilkynningar

en: Cancel
is: Hætta við

en: Subscribe
is: Gerast áskrifandi

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Administration
is: Stjórnun

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Download
is: Hala niður

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: Display settings
is: Birtingastillingar

en: default
is: sjálfgefið

en: Test
is: Prófa

en: Message
is: Skilaboð

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Weight
is: Vægi

en: Container
is: Gámur

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Export
is: Flytja út

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Summary
is: Samantekt

en: Update
is: Uppfæra

en: Open
is: Opna

en: Access
is: Aðgangur

en: Add
is: Bæta við

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: Manage
is: Stjórnun

en: Submitted by
is: Innsent af

en: ID
is: Kenni

en: Titles
is: Titlar

en: User
is: Notandi

en: Email
is: Netfang

en: Options
is: Möguleikar

en: Contact
is: Tengiliður

en: Created
is: Stofnað

en: Ignored
is: Hunsað

en: To
is: Til

en: From
is: Frá

en: Roles
is: Hlutverk

en: Filter
is: Sía

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Details
is: Nánar

en: Unlimited
is: Ótakmarkað

en: Table
is: Tafla

en: Color
is: Litur

en: Role
is: Hlutverk

en: Users
is: Notendur

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Optional
is: Valkvætt

en: Defaults
is: Sjálfgildi

en: Clear
is: Hreinsa

en: Your message has been sent.
is: Skilaboð þín hafa verið send.

en: Results
is: Niðurstöður

en: Date created
is: Dags stofnað

en: Completed
is: Lokið

en: Previous submission
is: Fyrra innlegg

en: Apply
is: Virkja

en: < Previous
is: < Fyrri

en: Telephone
is: Sími

en: Send message
is: Senda skilaboð

en: - Select -
is: - Velja -

en: Translate
is: Þýða

en: IP address
is: IP vistfang

en: Autocomplete
is: Sjálfvirk útfylling

en: Yes/No
is: Já/Nei

en: Structure
is: Uppbygging

en: Date changed
is: Dags breytt
