YAML Form (8.x-1.0-alpha3) - en to bs translation catalogue (61 entries)

en: Forms
bs: Forme

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Type
bs: Tip

en: Closed
bs: Zatvoreno

en: Subject
bs: Naslov

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Subscribe
bs: Pretplati se

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Administration
bs: Administracija

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: Display settings
bs: Postavke prikaza

en: Message
bs: Poruka

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Weight
bs: Težina

en: Required
bs: Obavezno

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Go to previous page
bs: Idi na prethodnu stranu

en: Go to next page
bs: Idi na iduću stranu

en: Export
bs: Izvezi

en: Label
bs: Oznaka

en: Preview
bs: Pregled

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: User
bs: Korisnik

en: Options
bs: Opcije

en: Contact
bs: Kontakt

en: Created
bs: Kreiran

en: Preview message
bs: Pregled poruke

en: Roles
bs: Uloge

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Details
bs: Detalji

en: Unlimited
bs: Neograničeno

en: Table
bs: Tabela

en: Color
bs: Boja

en: Role
bs: Uloga

en: Users
bs: Korisnici

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Optional
bs: Opcionalno

en: Size of textfield
bs: Veličina polja za tekst

en: Results
bs: Rezultati

en: Apply
bs: Primjeni

en: Send message
bs: Pošalji poruku

en: Translate
bs: Prevedi

en: Autocomplete matching
bs: Auto-kompletirajuće uklapanje

en: Autocomplete
bs: Autokompletiranje

en: Yes/No
bs: Da/Ne

en: form
bs: forma

en: Form settings
bs: Postavke forme
