YAML Form (8.x-1.0-alpha4) - en to mr translation catalogue (70 entries)

en: Forms
mr: अर्ज

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Register
mr: नोंदणी

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Closed
mr: बंद

en: Email notification
mr: ई-मेल सुचना देणे

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: On
mr: वर

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Download
mr: डाउनलोड

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: default
mr: मुलभूत

en: Test
mr: चाचणी

en: Message
mr: संदेश

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Weight
mr: मुल्य

en: Container
mr: प्रभाग

en: Required
mr: आवश्यक

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Go to previous page
mr: मागच्या पानावर जा

en: Go to next page
mr: पुढच्या पानावर जा

en: Export
mr: निर्यात

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Update
mr: अपडेट

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: Manage
mr: व्यवस्थापन

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Options
mr: विकल्प

en: Contact
mr: संपर्क

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Off
mr: बंद

en: To
mr: प्रति:

en: Preview message
mr: खाजगी संदेश

en: From
mr: कडून

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Filter
mr: गाळणी

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: (Disabled)
mr: (असमर्थ केले)

en: Color
mr: रंग

en: Email subject
mr: ईमेलचा विषय(Subject)

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Optional
mr: पर्यायी

en: Days
mr: दिवस

en: Your message has been sent.
mr: तुमचा संदेश पाठवला गेला

en: Results
mr: निकाल

en: form
mr: अर्ज

en: Structure
mr: आराखडा

en: Type of item to reference
mr: संदर्भास द्यावयाच्या आयटमचा प्रकार

en: Reference method
mr: संदर्भाची पद्धत
