YAML Form (8.x-1.0-beta12) - en to ca translation catalogue (328 entries)

en: Forms
ca: Formularis

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: title
ca: títol

en: Status
ca: Estat

en: Register
ca: Registra

en: Markup
ca: Marcatge

en: Suffix
ca: Sufix

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Attribute
ca: Atribut

en: Value
ca: Valor

en: Item
ca: Element

en: Private
ca: Privat

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Closed
ca: Tancat

en: List
ca: Llistat

en: Subject
ca: Assumpte

en: Email notification
ca: Notificació per correu electrònic

en: Subscribe
ca: Subscriure's

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Administration
ca: Administració

en: On
ca: Actiu

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Yes
ca: Sí

en: Download
ca: Baixa

en: updated
ca: actualitzat

en: created
ca: creat

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: default
ca: predeterminat

en: Test
ca: Prova

en: Number
ca: Número

en: Message
ca: Missatge

en: Password
ca: Contrasenya

en: - None -
ca: - Cap -

en: Country
ca: País

en: Weight
ca: Pes

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Container
ca: Contenidor

en: Multiple
ca: Múltiple

en: Required
ca: Necessari

en: Parent
ca: Pare

en: Category
ca: Categoria

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Go to previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: Go to next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: Export
ca: Exporta

en: General settings
ca: Paràmetres generals

en: Label
ca: Etiqueta

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Default
ca: Per defecte

en: Summary
ca: Resum

en: Open
ca: Obert

en: Access
ca: Accés

en: Add
ca: Afegeix

en: View
ca: Mostra

en: File extensions
ca: Extensions de fitxer

en: Manage
ca: Gestiona

en: Teaser
ca: Resum

en: Submitted by
ca: Enviat per

en: Titles
ca: Títols

en: Before
ca: Abans

en: After
ca: Després

en: User
ca: Usuari

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Options
ca: Opcions

en: Contact
ca: Contacte

en: Created
ca: Creat

en: Add page
ca: Afegeix una pàgina

en: All
ca: Tot

en: To:
ca: Per a:

en: Bcc:
ca: Cco:

en: Date format
ca: Format de la data

en: Submission information
ca: Informació d'enviament

en: Off
ca: Inactiu

en: Ignored
ca: Ignorada

en: To
ca: Per

en: Preview message
ca: Visualització prèvia

en: From
ca: De

en: Source URL
ca: URL d'origen

en: Roles
ca: Rols

en: Signature
ca: Signatura

en: Filter
ca: Filtra

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: File ID
ca: ID del fitxer

en: Contains
ca: Conté

en: Count
ca: Quantitat

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Advanced
ca: Avançat

en: Range
ca: Abast

en: Plain text
ca: Text pla

en: Card Number
ca: Número de targeta

en: Details
ca: Detalls

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Phone
ca: Telèfon

en: Address
ca: Adreça

en: State
ca: Estat

en: Code
ca: Codi

en: Company
ca: Empresa

en: Table
ca: Taula

en: Start
ca: Inici

en: Other
ca: Altres

en: Basic
ca: Bàsic

en: Role
ca: Rol

en: Email subject
ca: Assumpte del correu electrònic

en: Users
ca: Usuaris

en: Rows
ca: Files

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Empty text
ca: Text buit

en: Handler
ca: Controlador

en: Optional
ca: Opcional

en: Pattern
ca: Patró

en: Send to
ca: Enviar a

en: Latest
ca: Novetats

en: Template
ca: Plantilla

en: Save settings
ca: Desa la configuració

en: Defaults
ca: Per defecte

en: State/Province
ca: Estat/Província

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Gender
ca: Gènere

en: Size of textfield
ca: Mida del camp de text

en: Hidden
ca: Ocult

en: Attachments
ca: Adjunts

en: Zip/Postal Code
ca: Zip/Codi postal

en: Show
ca: Mostra

en: Key
ca: Clau

en: submissions
ca: enviaments

en: in
ca: a

en: Clear
ca: Neteja

en: Source
ca: Font

en: Definition
ca: Definició

en: Limit
ca: Límit

en: Text field
ca: Camp de text

en: Target type
ca: Tipus d'objectiu

en: Days
ca: Dies

en: Maxlength
ca: Longitud màxima

en: characters
ca: caràcters

en: Your message has been sent.
ca: El vostre missatge s'ha enviat.

en: Reference
ca: Referència

en: Results
ca: Resultats

en: Customize
ca: Personalitza

en: Max
ca: Màx

en: Duplicate
ca: Duplica

en: options
ca: opcions

en: Email confirmation
ca: Confirmació per correu electrònic

en: Confirmation URL
ca: URL de confirmació

en: Changed
ca: Canviat

en: Date created
ca: Data creada

en: Completed
ca: Completat

en: Credit card number
ca: Número de targeta de crèdit

en: Templates
ca: Plantilles

en: File settings
ca: Paràmetres de fitxer

en: Sticky
ca: Estàtic

en: Limit to
ca: Limita a

en: Complete
ca: Finalitza

en: Submissions
ca: Trameses

en: Submitted values are
ca: Els valors tramesos són

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
ca: Això s'utilitza com una etiqueta descriptiva al mostrar aquest element de formulari.

en: Check this option if the user must enter a value.
ca: Marqueu aquesta opció si l'usuari ha d'entrar un valor.

en: Previous submission
ca: Enviament anterior

en: Next submission
ca: Següent enviament

en: Next Page >
ca: Pàgina següent >

en: < Previous Page
ca: < Pàgina anterior

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
ca: Habilita la creació de formularis i qüestionaris.

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Questions
ca: Preguntes

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
ca: Marqueu aquesta opció si l'usuari ha de poder escollir múltiples valors.

en: Apply
ca: Aplica

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Challenge type
ca: Tipus de repte

en: Form
ca: Formulari

en: Debug
ca: Depuració

en: < Previous
ca: < Anterior

en: Submission settings
ca: Paràmetres d'enviament

en: From name
ca: Nom del remitent

en: Provided by
ca: Proporcionat per

en: Telephone
ca: Telèfon

en: Values
ca: Valors

en: Page settings
ca: Configuració de pàgina

en: Send message
ca: Envia el missatge

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Thank you for registering.
ca: Gràcies per registrar-vos.

en: Ordered list
ca: Llista ordenada

en: Unordered list
ca: Llista desordenada

en: About
ca: Detalls

en: Cardinality
ca: Cardinalitat

en: and
ca: i

en: - Select -
ca: - Selecciona -

en: Notification
ca: Notificació

en: Translate
ca: Tradueix

en: Steps
ca: Passos

en: Answers
ca: Respostes

en: Radios
ca: Botons d'opció

en: Test settings
ca: Configuració de prova

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: notice
ca: notícia

en: Rating
ca: Valoració

en: Credit card
ca: Targeta de crèdit

en: Debugging
ca: Depuració

en: IP address
ca: Adreça IP

en: Autocomplete matching
ca: Coincidència en l'autocompletat

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Properties
ca: Propietats

en: Autocomplete
ca: Autocompleta

en: Light
ca: Clar

en: Comma (,)
ca: Coma (,)

en: Tab (\t)
ca: Tabulador (\t)

en: Semicolon (;)
ca: Punt i coma (;)

en: Colon (:)
ca: Dos punts (:)

en: Pipe (|)
ca: Barra (|)

en: Period (.)
ca: Punt (.)

en: Space ( )
ca: Espai ( )

en: Comma
ca: Coma

en: Semicolon
ca: Punt i coma

en: Uses
ca: Usos

en: Email Notification
ca: Notificació per correu electrònic

en: Finished with an error.
ca: Acabat amb un error.

en: Save Draft
ca: Desa l'esborrany

en: Date year range
ca: Rang d'any

en: Yes/No
ca: Sí/No

en: form
ca: formulari

en: Leaving blank will use the default size.
ca: Si el deixeu en blanc s'utilitzarà la mida predeterminada.

en: Display on
ca: Mostra a

en: Education
ca: Educació

en: Min
ca: Mínim

en: And
ca: I

en: Broken
ca: Trencat o perdut

en: Placeholder
ca: Marcador

en: Allowed formats
ca: Formats permesos

en: Fieldset
ca: Conjunt de camps

en: Checkboxes
ca: Caselles de selecció

en: Textarea
ca: Àrea de text

en: Author information
ca: Informació de l'autor

en: File uploads
ca: Càrregues de fitxer

en: Default challenge type
ca: Tipus de desafiament per defecte

en: Address 2
ca: Adreça 2

en: Text format
ca: Format del text

en: Administrative description
ca: Descripció d'administració

en: Form settings
ca: Configuració del formulari

en: Marital status
ca: Estat civil

en: Structure
ca: Estructura

en: Unique
ca: Únic

en: Maximum file size
ca: Mida màxima de fitxer

en: Randomize questions
ca: Escull preguntes aleatòriament

en: Language select
ca: Selector de llengua

en: Minimum number of characters
ca: Nombre mínim de caràcters

en: Form validation
ca: Validació del formulari

en: Date changed
ca: Canvi de data

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
ca: Introduïu un valor com "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) o "50 MB" (megabytes) per a restringir la mida de fitxer permesa. Si ho deixeu en blanc, la mida del fitxer només es limitarà per la mida màxima de post i la mida de les càrregues de fitxers del PHP (el límit actual és <strong>%limit</strong>).

en: Entity ID
ca: ID de l'entitat

en: Other...
ca: Altres...

en: Randomize options
ca: Ordre aleatori de les opcions

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
ca: Ordena de forma aleatòria les opcions al mostrar-les al formulari.

en: Confirmation message
ca: Missatge de confirmació

en: URL to redirect the user to upon successful submission.
ca: Adreça URL a la que redireccionar un cop s'ha fet l'enviament de dades correctament.

en: Submission ID
ca: Identificador d'enviament

en: Separate options are more suitable for building reports, graphs, and statistics in a spreadsheet application.
ca: L'opció separada és més adequada per a la creació d'informes, gràfiques i estadístiques en una aplicació de full de càlcul.

en: Compact options are more suitable for importing data into other systems.
ca: L'opció compacta és més adequada per a la importació de dades a altres sistemes.

en: draft
ca: esborrany

en: %module module installed.
ca: S'ha instal·lat el mòdul %module.

en: Submitter
ca: Remitent

en: Current page
ca: Pàgina actual

en: The email address %mail is not valid.
ca: L'adreça de correu electrònic %mail no és vàlida.

en: Title display
ca: Visualització del títol

en: Dark
ca: Fosc

en: Include files as attachments
ca: Inclou els fitxers com adjunts

en: Weight for @title
ca: Pes de @title

en: Closing a form prevents any further submissions by any users.
ca: Tancant un formulari preveniu qualsevol enviament addicional per part de qualsevol usuari.

en: One column
ca: Una columna

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
ca: Enviament desat. Podeu tornar al formulari més endavant i aquest restaurarà els valors actuals.

en: Industry
ca: Indústria

en: Entity id
ca: Id de l'entitat

en: An autocomplete text field.
ca: Un camp de text amb autocompletat.

en: @name field is required.
ca: El camp @name és obligatori.

en: Total submissions limit
ca: Límit d'enviaments total

en: Per user submission limit
ca: Límit d'enviaments per usuari

en: Country codes
ca: Codis de país

en: Third party settings
ca: Paràmetres de tercers

en: Next page button label
ca: Etiqueta del botó de pàgina següent

en: Processed text
ca: Text processat

en: Signature format
ca: Format de la signatura

en: Column header format
ca: Format de la capçalera

en: Choose whether to show the label or field key in each column header.
ca: Trieu si voleu mostrar l'etiqueta o la clau del camp a la capçalera de cada columna.

en: Type of item to reference
ca: Tipus d'element a referenciar

en: Reference method
ca: Mètode de referenciar

en: Page @start of @end
ca: Pàgina @start de @end

en: Previous page button label
ca: Etiqueta del botó de pàgina anterior

en: Enable preview page
ca: Habilitar la pàgina de vista prèvia

en: Add a page for previewing the form before submitting.
ca: Afegeix una pàgina per a una vista prèvia del formulari abans d'enviar.

en: Thank you for subscribing.
ca: Gràcies per subscriure't.

en: Broken/Missing
ca: Trencat/Perdut

en: form only
ca: només al formulari

en: viewed submission only
ca: només a l'enviament

en: both form and viewed submission
ca: als dos, formulari i enviament

en: Confidential submissions
ca: Enviament confidencial

en: Confidential submissions have no recorded IP address and must be submitted while logged out.
ca: Els enviaments confidencials no tenen l'adreça IP gravada i s'han de presentar sense iniciar sessió.

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
ca: @name no pot tenir més de %max caràcters però actualment en té %length.

en: Submitted to
ca: Enviat a

en: Back to form
ca: Torna al formulari

en: Country names
ca: Noms de països

en: State codes
ca: Codis d'estat

en: State names
ca: Noms d'estat

en: State/Province codes
ca: Codis d'estat/província

en: State/Province names
ca: Noms d'estat/província

en: No more submissions are permitted.
ca: No es permeten més enviaments.

en: Thank you for applying.
ca: Gràcies per sol·licitar-ho.

en: Yes: Yes
    No: No
ca: Sí: Sí
    No: No

en: Likert: Agreement
ca: Likert: Acord

en: Likert: Comparison
ca: Likert: Comparació

en: Likert: Importance
ca: Likert: Importància

en: Likert: Satisfaction
ca: Likert: Satisfacció

en: Likert: Ten Scale
ca: Likert: Escala de deu

en: Likert: Would You
ca: Likert: Voldries?

en: 1: Definitely Not
    2: Probably Not
    3: Not Sure
    4: Probably
    5: Definitely
ca: 1: Definitivament No
    2: Probablement no
    3: No estic segur
    4: Probablement
    5: Definitivament
