YAML Form (8.x-1.0-beta16) - en to th translation catalogue (137 entries)

en: Forms
th: ฟอร์ม

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: title
th: ชื่อ

en: Status
th: สถานะ

en: Suffix
th: คำต่อท้าย

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Attribute
th: คุณลักษณะ

en: Value
th: ค่า

en: Item
th: รายการ

en: Private
th: ส่วนตัว

en: Type
th: ประเภท

en: Closed
th: ปิด

en: List
th: ดูลิสต์

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: On
th: เปิด

en: error
th: ผิดพลาด

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: updated
th: ถูกปรับปรุง

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: Test
th: นัดหมายเพื่อทดลองสินค้า

en: Message
th: ข้อความ

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Country
th: ประเทศ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Link
th: ลิงค์

en: Required
th: จำเป็น

en: none
th: ไม่มี

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: Export
th: ส่งออก

en: General settings
th: กำหนดค่าทั่วไป

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Open
th: เปิด

en: Access
th: การเข้าถึง

en: Add
th: เพิ่ม

en: View
th: ดู

en: Format
th: รูปแบบ

en: Manage
th: จัดการ

en: Visible
th: มองเห็น

en: Text
th: ข้อความ

en: ID
th: ไอดี

en: Before
th: ก่อน

en: After
th: หลัง

en: Email
th: อีเมล

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Contact
th: ติดต่อ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Expanded
th: แสดงเมนูย่อย

en: All
th: ทั้งหมด

en: Date format
th: รูปแบบวันที่

en: Off
th: ปิด

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Signature
th: ข้อความลงท้าย

en: File ID
th: รหัสไฟล์

en: Contains
th: ประกอบด้วย

en: Count
th: จำนวน

en: Mode
th: รูปแบบ

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Card Number
th: หมายเลขบัตร

en: Details
th: รายละเอียด

en: Unlimited
th: ไม่จำกัด

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Address
th: ที่อยู่

en: State
th: รัฐ

en: Code
th: รหัส

en: Company
th: บริษัท

en: Table
th: ตาราง

en: Other
th: อื่นๆ

en: Color
th: สี

en: Rows
th: แถว

en: Optional
th: ไม่จำเป็น

en: Pattern
th: รูปแบบของ

en: Close
th: ปิด

en: Save settings
th: บันทึกค่า

en: Size of textfield
th: ขนาดช่องข้อความ

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Show
th: แสดง

en: Key
th: คีย์

en: in
th: ใน

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Text field
th: ช่องข้อความ

en: Your message has been sent.
th: ข้อความของคุณถูกส่งเรียบร้อยแล้ว

en: Results
th: ผลลัพท์

en: Duplicate
th: การทำซ้ำ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Date created
th: วันที่สร้าง

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: File settings
th: การตั้งค่าไฟล์

en: Relationship
th: ความสัมพันธ์

en: Sticky
th: ปักหมุด

en: Complete
th: เสร็จ

en: Questions
th: คำถาม

en: Select
th: เลือก

en: Provided by
th: ให้บริการโดย

en: Telephone
th: โทรศัพท์

en: Page settings
th: การตั้งค่าหน้า

en: Send message
th: ส่งข้อความ

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: and
th: และ

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: notice
th: ข้อสังเกต

en: Rating
th: การจัดอันดับ

en: Credit card
th: บัตรเครดิต

en: Expiration Month
th: เดือนที่หมดอายุ

en: Expiration Year
th: ปีที่หมดอายุ

en: IP address
th: ที่อยู IP

en: Starts with
th: เริ่มต้นด้วย

en: Comma
th: จุลภาค

en: Uses
th: ใช้

en: form
th: ฟอร์ม

en: Author information
th: ข้อมูลผู้เขียน

en: Text format
th: รูปแบบข้อความ

en: Structure
th: โครงสร้าง

en: Maximum file size
th: ขนาดไฟล์สูงสุด

en: Date changed
th: วันที่เปลี่ยนแปลง

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
th: Enable <em>Description</em> field

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี

en: %module module installed.
th: ติดตั้งโมดูล %module แล้ว

en: Update @title
th: ปรับปรุง @title

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title

en: @name field is required.
th: @name ยังไม่ทำรายการนี้

en: Processed text
th: ข้อความ
