YAML Form (8.x-1.0-beta19) - en to ug translation catalogue (105 entries)

en: Forms
ug: جەدۋەللەر

en: Home
ug: باشبەت

en: Title
ug: تىما

en: title
ug: ماۋزۇ

en: Status
ug: ھالەت

en: Register
ug: تىزىملىتىش

en: Suffix
ug: قوشۇمچە

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Attribute
ug: خۇسۇسىيەت

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Item
ug: تۈرلەر

en: Private
ug: شەخسىي

en: Development
ug: پروگرامما تۈزۈش

en: Type
ug: تىپى

en: Closed
ug: يىپىش

en: List
ug: تىزىملىك

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Description
ug: بايانى

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: updated
ug: يېڭىلاش

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Test
ug: سىناق

en: Number
ug: سان

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Password
ug: پارول

en: - None -
ug: يوق

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Image
ug: سۈرەت

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Go to previous page
ug: ئالدىنقى بەتكە قايتىش

en: Go to next page
ug: كىيىنكى بەت

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Label
ug: بەلگە

en: Preview
ug: كۆرۈپ بېقىش

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Summary
ug: قىسقىچە مەزمۇنى

en: Open
ug: ئىچىشى

en: Add
ug: قوشۇش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Visible
ug: كۆرىنىدۇ

en: Text
ug: تېكىست

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Options
ug: تاللاشلار

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: All
ug: ھەممە

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: Inline
ug: ئىچىدە

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Source URL
ug: مەنبەURL

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Signature
ug: ئىمزا

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Location
ug: ئورنى

en: Promoted to front page
ug: باش بەتتە كۆرسىتىش

en: Count
ug: قېتىم سانى

en: Mode
ug: مودېل

en: Authored by
ug: ئاپتور

en: Plain text
ug: ئادەتتىكى تكىست

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: Unlimited
ug: چەكسىز

en: Address
ug: ئادرېس

en: Code
ug: كود

en: Table
ug: جەدۋەل

en: Other
ug: باشقا

en: Color
ug: رەڭ

en: Role
ug: ئەزا گورۇپپىسى

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: Last
ug: ئاخىرقى

en: Anonymous
ug: نامسىز

en: Optional
ug: ئىختىيارىي

en: Template
ug: ئەندىزە

en: Close
ug: يېپىش

en: Save settings
ug: ئۆزگەرتىشنى ساقلاش

en: Defaults
ug: سۈكۈت

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Show
ug: كۆرسىتىش

en: Source
ug: مەنبە

en: First
ug: بىرىنچى

en: Middle
ug: ئوتتۇرا

en: Your message has been sent.
ug: ئۇچۇرىڭىز يوللاندى.

en: Results
ug: نەتىجە

en: Customize
ug: خاسلاشتۇرۇش

en: options
ug: تاللاش

en: Formats
ug: فورماتلىرى

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: About
ug: ھەققىدە

en: Translate
ug: تەرجىمە قىلىش

en: Uses
ug: ئىشلىتىش

en: Save Draft
ug: كوپىيىنى ساقلاش

en: form
ug: جەدۋەل

en: Structure
ug: بېكەت قۇرۇلمىسى

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
ug: 输入如“512”（字节）、“80KB”（千字节）或“50MB”（兆）以限制允许文件的尺寸。如果留空则使用PHP的最大发表和文件上传尺寸限制（当前限制为 <strong>%limit</strong>）。

en: Current page
ug: ھازىرقى بەت

en: Update @title
ug: @title يېڭىلاش
