YAML Form (8.x-1.0-beta20) - en to ro translation catalogue (246 entries)

en: Forms
ro: Formulare

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: title
ro: titlu

en: Status
ro: Stare

en: Register
ro: Înscriere

en: Suffix
ro: Sufix

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Attribute
ro: Atribut

en: Value
ro: Valoare

en: Item
ro: Produs

en: Private
ro: Privat

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Closed
ro: Închis

en: List
ro: Listă

en: Subject
ro: Subiect

en: Cancel
ro: Anulare

en: Subscribe
ro: Abonare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Administration
ro: Administrare

en: On
ro: Pornit

en: error
ro: eroare

en: Tags
ro: Etichete

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Download
ro: Descarcă

en: updated
ro: actualizat

en: created
ro: creat

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: default
ro: implicit

en: Number
ro: Număr

en: Message
ro: Mesaj

en: Password
ro: Parolă

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Country
ro: Țară

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Container
ro: Recipient

en: Multiple
ro: Multiplă

en: Required
ro: Necesar

en: Parent
ro: Părinte

en: none
ro: nimic

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: General settings
ro: Setări generale

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Summary
ro: Sumar

en: Open
ro: Deschideți

en: Access
ro: Acces

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afișează

en: File extensions
ro: Extensiile fișierului

en: Form ID
ro: ID-ul formularului

en: Manage
ro: Administrați

en: Visible
ro: Vizibil

en: Notes
ro: Note

en: Titles
ro: Titluri

en: Before
ro: Anterior

en: After
ro: După

en: User
ro: Utilizator

en: Email
ro: email

en: Options
ro: Opțiuni

en: Created
ro: Creat

en: Expanded
ro: Expandat

en: All
ro: Toate

en: Date format
ro: Format dată

en: Submission information
ro: Informaţii trimitere

en: Off
ro: Oprit

en: To
ro: Către

en: Preview message
ro: Previzualizare mesaj

en: From
ro: De la

en: Source URL
ro: URL sursă

en: Roles
ro: Roluri

en: Signature
ro: Semnătura

en: Filter
ro: Filtru

en: Location
ro: Locația

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: File ID
ro: ID-ul fișierului

en: Contains
ro: Conține

en: Count
ro: Contor

en: Mode
ro: Mod

en: Authored by
ro: Autor

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Card Number
ro: Numărul cardului

en: Details
ro: Detalii

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: State
ro: Status

en: Code
ro: Cod

en: Company
ro: Companie

en: Table
ro: Tabel

en: Other
ro: Altele

en: Color
ro: Culoare

en: Role
ro: Rol

en: Users
ro: Utilizatori

en: Last
ro: Ultimul

en: Rows
ro: Rânduri

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Empty text
ro: Text lipsă conţinut

en: Handler
ro: Operator

en: Optional
ro: Opțional

en: Pattern
ro: Model

en: Send to
ro: Trimite la

en: Template
ro: Șablon

en: Close
ro: Închideți

en: Save settings
ro: Salvare opțiuni

en: Defaults
ro: Implicite

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: State/Province
ro: Judeţ

en: Collapsed
ro: Colapsat

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Attachments
ro: Ataşamente

en: Show
ro: Arată

en: Key
ro: Cheie

en: Change
ro: Modificare

en: in
ro: în

en: Token
ro: Simbol

en: Clear
ro: Elimină

en: Source
ro: Sursă

en: First
ro: Primul

en: Text field
ro: Câmp text

en: Empty
ro: Gol

en: Maxlength
ro: Lungime maximă

en: characters
ro: caractere

en: Your message has been sent.
ro: Mesajul tău a fost trimis.

en: Seconds
ro: Secunde

en: Reference
ro: Referință

en: Results
ro: Rezultate

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Changed
ro: Schimbat

en: Date created
ro: Dată creată

en: Completed
ro: Finalizată

en: Templates
ro: Şabloane

en: File settings
ro: Configurare fișiere

en: MB
ro: MO

en: Formats
ro: Formate

en: Relationship
ro: Relație

en: Automatic
ro: Automat

en: Sticky
ro: Lipicios

en: Complete
ro: Finalizat

en: Submissions
ro: Trimiteri

en: Submitted values are
ro: Valorile trimise sunt

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
ro: Aceasta este folosită ca o etichetă descriptivă cînd afişăm acest element pentru formular.

en: Check this option if the user must enter a value.
ro: Selectaţi această opţiune în cazul în care utilizatorul trebuie să introducă o valoare.

en: Previous submission
ro: Trimiterea anterioară

en: Next submission
ro: Trimiterea următoare

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Questions
ro: Întrebări

en: Apply
ro: Aplică

en: Select
ro: Alege

en: Challenge type
ro: Tipul provocării

en: Form
ro: Formular

en: Provided by
ro: Furnizat de

en: Telephone
ro: Telefon

en: Page settings
ro: Setări pagină

en: Send message
ro: Trimiteți mesaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Any
ro: Orice

en: Ordered list
ro: Listă ordonată

en: Unordered list
ro: Listă neordonată

en: About
ro: Despre

en: Cardinality
ro: Cardinalitate

en: and
ro: și

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: Notification
ro: Notificare

en: Translate
ro: Traducere

en: Steps
ro: Pași

en: Radios
ro: Butoane radio

en: Test settings
ro: Setări test

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: notice
ro: notă

en: Credit card
ro: Card de credit

en: Flagged
ro: Marcat

en: Date settings
ro: Setări dată

en: IP address
ro: Adresă IP

en: Autocomplete matching
ro: Potrivire completare automată

en: Starts with
ro: Începe cu

en: Properties
ro: Proprietăți

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Comma
ro: virgulă

en: Uses
ro: Folosește

en: Trigger
ro: Declanşator

en: Yes/No
ro: Da/Nu

en: form
ro: formă

en: And
ro: Și

en: Broken
ro: Deteriorare

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Author information
ro: Informaţii despre autor

en: Text format
ro: Formatare text

en: Administrative description
ro: Descriere administrativă

en: Elements
ro: Elemente

en: Structure
ro: Structură

en: Maximum file size
ro: Dimensiunea maximă a fișierului

en: Unchecked
ro: Nebifat

en: Language select
ro: Selectare limbă

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: Upload destination
ro: Destinația încărcării

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ro: Selectați unde ar trebui stocate fișierele finale. Stocarea fișierelor private produce un consum de resurse mai mare decât a celor publice, dar permite acesul restricționat la fișiere în cadrul acestui câmp.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
ro: Introduceți o valoare ca "512" (octeți), "80 KB" (kiloocteți) sau "50 MB" (megaocteți) în scopul de a restrânge dimensiunea fișierului permis. Dacă este lăsat gol, dimensiunile fișierelor vor fi limitate numai de <em>max_post_size</em> și <em>upload_max_filesize</em> din PHP (limită actuală <strong>%limit</strong>).

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: %module module installed.
ro: Modulul %module a fost instalat.

en: Current page
ro: Pagina curentă

en: Confirm email
ro: Confirmați e-mail

en: The email address %mail is not valid.
ro: Adresa de email %mail nu este validă.

en: Invisible
ro: Invizibil

en: Update @title
ro: Actualizare @title

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: An autocomplete text field.
ro: Un câmp text cu autocompletare.

en: @name field is required.
ro: Câmpul @name este obligatoriu.

en: Checked
ro: Bifat

en: Third party settings
ro: Configurări externe

en: Filled
ro: Completat

en: Processed text
ro: Text procesat

en: Signature format
ro: Format semnătură

en: Type of item to reference
ro: Tipul elementului referit

en: Reference method
ro: Metodă de referință

en: Broken/Missing
ro: Deteriorat/Lipsă

en: Entity reference selection settings
ro: Setările de selecție a entității de referință

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
ro: @name nu poate fi mai lung de %max caractere dar momentan are lungimea %length.

en: Entity select
ro: Selectați entitatea

en: A user-defined date format. See the <a href="http://php.net/manual/function.date.php">PHP manual</a> for available options.
ro: Un format pentru dată definit de utilizator. Vezi <a href="http://php.net/manual/function.date.php">manualul PHP</a> pentru opțiunile disponibile.
