YAML Form (8.x-1.0-beta22) - en to nn translation catalogue (117 entries)

en: Forms
nn: Skjema

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: title
nn: tittel

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Development
nn: Utvikling

en: Author
nn: Forfattar

en: Closed
nn: Stengt

en: List
nn: Liste

en: Subject
nn: Emne

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Administration
nn: Administrasjon

en: On
nn: På

en: error
nn: feil

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Download
nn: Last ned

en: updated
nn: oppdatert

en: File
nn: Fil

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: default
nn: standard

en: Message
nn: Melding

en: Password
nn: Passord

en: - None -
nn: - Ingen -

en: Country
nn: Land

en: Weight
nn: Vekt

en: Link
nn: Lenke

en: Image
nn: Bilete

en: Required
nn: Påkrevd

en: Parent
nn: Opp eit nivå

en: none
nn: ingen

en: Category
nn: Kategori

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Go to previous page
nn: Gå til forrige side

en: Go to next page
nn: Gå til neste side

en: Export
nn: Eksporter

en: Label
nn: Etikett

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: Summary
nn: Samandrag

en: Time
nn: Tid

en: View
nn: Sjå på

en: Notes
nn: Notat

en: Submitted by
nn: Publisera av

en: User
nn: Brukar

en: Error
nn: Feil

en: Contact
nn: Kontakt

en: Created
nn: Laga

en: All
nn: Alle

en: Date format
nn: Datoformat

en: Off
nn: Av

en: To
nn: Til

en: From
nn: Frå

en: Roles
nn: Roller

en: Signature
nn: Signatur

en: Filter
nn: Filtrer

en: Location
nn: Stad

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til framsida

en: Contains
nn: Inneheld

en: Mode
nn: Modus

en: Authored by
nn: Skrive av

en: Plain text
nn: Rein tekst

en: Card Number
nn: Kortnummer

en: Details
nn: Detaljar

en: Unlimited
nn: Uavgrensa

en: Phone
nn: Telefon

en: Address
nn: Adresse

en: Code
nn: Kode

en: Table
nn: Tabell

en: Start
nn: Byrjar

en: Other
nn: Andre

en: Color
nn: Farge

en: Role
nn: Rolle

en: Users
nn: Brukarar

en: Rows
nn: Rader

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Optional
nn: Valfri

en: Close
nn: Lukk

en: Save settings
nn: Lagre innstillingar

en: City
nn: By

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Hidden
nn: Skjult

en: Attachments
nn: Vedlegg

en: Languages
nn: Språk

en: Select list
nn: Listevalg

en: Text field
nn: Tekstfelt

en: Empty
nn: Tom

en: Your message has been sent.
nn: Meldinga di er sent.

en: Info
nn: Informasjon

en: File settings
nn: Filinnstillingar

en: Formats
nn: Format

en: Apply
nn: Bruk

en: Send message
nn: Send melding

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: Translate
nn: Omset

en: notice
nn: varsel

en: Rating
nn: Karakter

en: Credit card
nn: Kredittkort

en: Starts with
nn: Startar med

en: Trigger
nn: Utløysar

en: form
nn: skjema

en: Author information
nn: Forfattarinformasjon

en: Text format
nn: Tekstformatering

en: Structure
nn: Struktur

en: Update @title
nn: Oppdater @title
