YAML Form (8.x-1.0-beta25) - en to he translation catalogue (322 entries)

en: Forms
he: טפסים

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: title
he: כותרת

en: Status
he: סטטוס

en: Register
he: הרשמה

en: Suffix
he: סיומת

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Attribute
he: מאפיין

en: Value
he: ערך

en: Item
he: פריט

en: Private
he: פרטי

en: Development
he: פיתוח

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Closed
he: סגור

en: List
he: רשימה

en: Subject
he: נושא

en: Email notification
he: הודעת דוא"ל

en: Cancel
he: ביטול

en: Subscribe
he: הרשמה

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Administration
he: ניהול

en: Action
he: פעולה

en: On
he: פעיל

en: error
he: שגיאות

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Content types
he: סוגי תוכן

en: Download
he: הורדה

en: updated
he: עודכן

en: File
he: קובץ

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Links
he: קישורים

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: default
he: ברירת מחדל

en: Test
he: בדיקה

en: Number
he: מספר

en: Message
he: הודעה

en: Password
he: סיסמה

en: - None -
he: - ללא -

en: Country
he: מדינה

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Container
he: מיכל

en: Multiple
he: מרובה

en: Required
he: נדרש

en: Parent
he: אב

en: none
he: ללא

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Export
he: יצוא

en: General settings
he: הגדרות כלליות

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Summary
he: תקציר

en: Open
he: פתוח

en: Time
he: זמן

en: Access
he: הרשאות גישה

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Format
he: פורמט

en: URL
he: כתובת URL

en: File extensions
he: סיומת קובץ

en: Form ID
he: מזהה טופס

en: Manage
he: ניהול

en: Visible
he: נראה

en: Teaser
he: תקציר

en: Notes
he: הערות

en: Text
he: טקסט

en: Titles
he: כותרות

en: Mail
he: מייל

en: Before
he: לפני

en: After
he: אחרי

en: User
he: משתמש

en: Email
he: דוא"ל

en: Error
he: שגיאה

en: Options
he: אפשרויות

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Created
he: נוצר

en: Expanded
he: מורחב

en: All
he: הכל

en: To:
he: אל:

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: Submission information
he: מידע מהטפסים שנשלחו

en: Off
he: כבוי

en: Inline
he: בשורה (inline)

en: To
he: אל

en: Preview message
he: תצוגה מקדימה

en: From
he: מאת

en: Source URL
he: URL מאובטח

en: Roles
he: תפקידים

en: Signature
he: חתימה

en: Filter
he: סינון

en: Location
he: מיקום

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: File ID
he: מזהה קובץ

en: File name
he: שם קובץ

en: Fields
he: שדות

en: Contains
he: מכיל

en: Count
he: כמות

en: Mode
he: אופן ביצוע

en: Warning
he: אזהרה

en: N/A
he: -ללא-

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Textfield
he: שדה טקסט

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Details
he: פרטים

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Phone
he: טלפון

en: Address
he: כתובת

en: State
he: מצב

en: Code
he: קוד

en: Company
he: חברה

en: Method
he: שיטה

en: Table
he: טבלה

en: Start
he: התחלה

en: Other
he: אחר

en: Color
he: צבע

en: Role
he: תפקיד

en: Select all
he: בחר הכל

en: External
he: חיצוני

en: Users
he: חברי האתר

en: Last
he: אחרון

en: Rows
he: שורות

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Empty text
he: טקסט כאשר אין תוצאות

en: Optional
he: אופציונאלי

en: Pattern
he: פורמט

en: Latest
he: הכי חדש

en: Close
he: סגירה

en: Save settings
he: שמירת הגדרות

en: Defaults
he: ברירות מחדל

en: City
he: עיר

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: State/Province
he: מדינה / מחוז

en: Collapsed
he: מכווץ

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Size of textfield
he: גודל שדה הטקסט

en: Hidden
he: מוסתר

en: Attachments
he: קבצים מצורפים

en: Show
he: הצג

en: Key
he: מפתח

en: Change
he: חשב

en: in
he: ב

en: Token
he: אסימון

en: Delimiter
he: מפריד

en: Clear
he: ניקוי

en: Source
he: מקור

en: Languages
he: שפות

en: First
he: ראשון

en: Middle
he: אמצע

en: Select list
he: רשימת בחירה

en: Text field
he: שדה טקסט

en: Empty
he: ריק

en: Buttons
he: כפתורים

en: Days
he: ימים

en: characters
he: תוים

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: Hours
he: שעות

en: Seconds
he: שניות

en: Info
he: מידע

en: Reference
he: רפרנס

en: Results
he: תוצאות

en: Customize
he: התאם אישית

en: Max
he: מקסימום

en: Duplicate
he: שכפול

en: Donation
he: תרומה

en: Donate
he: לתרום

en: From:
he: מאת:

en: Subject:
he: נושא:

en: Changed
he: השתנה

en: Date created
he: נוצר בתאריך

en: Completed
he: נשלם

en: File settings
he: הגדרות קובץ

en: Formats
he: תבניות

en: Relationship
he: יחס

en: Migrate
he: מיגרציה

en: Minutes
he: דקות

en: Automatic
he: אוטומטי

en: Sticky
he: דביק

en: Complete
he: השלמה

en: Submissions
he: טפסי webform שנשלחו

en: Submitted values are
he: הערכים שנשלחו

en: Check this option if the user must enter a value.
he: סמנו אפשרות זו באם המשתמש חייב להזין ערך.

en: Previous submission
he: הגשה קודמת

en: Next submission
he: ההגשה הבאה

en: Next Page >
he: דף הבא >

en: < Previous Page
he: < דף קודם

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
he: מאפשר יצירת טפסים ושאלונים.

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Questions
he: שאלות

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
he: תסמן את האפשרות הזאת באם המשתמש יכול לבחור כמה ערכים.

en: Apply
he: החל

en: Select
he: בחר

en: 5 minutes
he: 5 דקות

en: 10 minutes
he: 10 דקות

en: 15 minutes
he: 15 דקות

en: 20 minutes
he: 20 דקות

en: 30 minutes
he: 30 דקות

en: Blocks
he: בלוקים

en: Form
he: טופס

en: Debug
he: אתר באגים

en: 1 minute
he: דקה אחת

en: Submission settings
he: הגדרות הגשה

en: Audio file
he: קובץ אודיו

en: URL path settings
he: הגדרת מיקום חלופי

en: Postal Code
he: מיקוד

en: From name
he: שם השולח

en: Type:
he: סוג:

en: Provided by
he: סופק ע"י

en: Export format
he: פורמט ייצוא

en: Telephone
he: טלפון

en: Page settings
he: הגדרות דף

en: Send message
he: שלח

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Any
he: הכל

en: Validation
he: וידוא

en: Ordered list
he: רשימה מסודרת

en: Unordered list
he: רשימה לא מסודרת

en: About
he: אודות

en: Cardinality
he: כמות

en: and
he: וגם

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Translate
he: תרגום

en: Steps
he: צעדים

en: Element
he: אלמנט

en: Radios
he: תיבות סימון, רדיו

en: Error message
he: הודעת שגיאה

en: Entity type
he: סוג ישות

en: notice
he: הודעה

en: Rating
he: דירוג

en: Credit card
he: כרטיס אשראי

en: Warning message
he: הודעת אזהרה

en: Date settings
he: הגדרות תאריך

en: IP address
he: כתובת IP

en: Autocomplete matching
he: השלמה אוטומטית

en: Starts with
he: מתחיל ב

en: Properties
he: מאפיינים

en: Autocomplete
he: השלמה אוטומטית

en: Collapse all
he: כיווץ הכל

en: Link to form
he: קישור לטופס

en: Comma
he: פסיק

en: Uses
he: שימושים

en: ‹
he: ›

en: ›
he: ‹

en: Video file
he: קובץ וידאו

en: Finished with an error.
he: סיים עם שגיאה.

en: Checkbox
he: תיבת סימון

en: Date year range
he: טווח השנים של התאריך

en: Trigger
he: גורם מפעיל

en: Yes/No
he: כן/לא

en: form
he: טופס

en: You have already submitted this form.
he: כבר שלחת טופס זה.

en: Min
he: מינימלי

en: And
he: וגם

en: Broken
he: שבור

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: Checkboxes
he: תיבות סימון

en: Textarea
he: אזור לטקסט חופשי

en: Author information
he: מידע על המחבר

en: Address 2
he: שורה שניה של כתובת

en: Text format
he: מבנה טקסט

en: Administrative description
he: תאור בממשק הניהול

en: Form settings
he: הגדרות טופס

en: Structure
he: מבנה

en: Maximum file size
he: גודל קובץ מקסימלי

en: Language select
he: בחירת שפה

en: Serial number
he: מספר סידורי

en: Date changed
he: התאריך השתנה

en: Status message
he: הודעת סטטוס

en: Upload destination
he: יעד לטעינה

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
he: יש להזין ערך כגון "512" (בייט), "80KB" (קילובייט), או "50MB" (מגהבייט) על מנת להגביל את גודל הקובץ. אם תשאירו ריק, הגבלת הגודל תקבע ע"י הגדרות ה-php על השרת (הגבלה נוכחית: <strong>%limit</strong>).

en: Other...
he: אחר...

en: Confirmation message
he: הודעת אישור

en: Submission ID
he: מזהה הגשה

en: Compact options are more suitable for importing data into other systems.
he: אפשרויות קומפקטיות מתאימות יותר לייבוא נתונים לתוך מערכות אחרות

en: %module module installed.
he: המודול %module הותקן.

en: Submitter
he: השולח/ת

en: Current page
he: דף נוכחי

en: Time settings
he: הגדרות זמן (שעה, דקות, שניות)

en: Contact Us
he: יצירת קשר

en: Update @title
he: עדכון @title

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: Managed file
he: קובץ מנוהל

en: Password confirm
he: אישור ססמה

en: Closing a form prevents any further submissions by any users.
he: סגירת טופס מונעת הגשות נוספות מכל המשתמשים.

en: One column
he: טור אחד

en: An autocomplete text field.
he: שדה טקסט עם השלמה אוטומטית.

en: @name field is required.
he: השדה @name הוא שדה חובה.

en: Checked
he: נבדק

en: Total submissions limit
he: מגבלת סך ההגשות

en: Per user submission limit
he: הגבלת הגשות לפי משתמש

en: Third party settings
he: הגדרות צד שלישי

en: Langcode
he: קוד שפה

en: Column header format
he: פורמט כותרת עמודה

en: AM/PM
he: לפנה"צ/אחה"צ

en: Type of item to reference
he: סוג הפריט לשיוך

en: Reference method
he: שיטת הפניה

en: Update URL
he: עדכון URL

en: Broken/Missing
he: לא תקין/חסר

en: Use CDN
he: שימוש בCDN

en: Settings:
he: הגדרות:

en: @label value
he: ערך ה@label

en: @label text
he: טקסט ה@label
