YAML Form (8.x-1.0-beta28) - en to el translation catalogue (288 entries)

en: Forms
el: Φόρμες

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: title
el: τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Register
el: Εγγραφή

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Attribute
el: Ιδιότητες

en: Value
el: Αξία

en: Item
el: Αντικείμενο

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Subscribe
el: Εγγραφή

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Action
el: Ενέργεια

en: On
el: Ανοικτό

en: error
el: σφάλμα

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Content types
el: Τύποι περιεχομένου

en: Download
el: Λήψη

en: updated
el: ενημερώθηκε

en: File
el: Αρχείο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: default
el: προεπιλογή

en: Test
el: Δοκιμή

en: Number
el: Αριθμός

en: Message
el: Μήνυμα

en: Password
el: Συνθηματικό

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Multiple
el: Πολλαπλή

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Parent
el: Γονέας

en: none
el: κανένα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Export
el: Εξαγωγή

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Summary
el: Περίληψη

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Time
el: Ώρα

en: Access
el: Πρόσβαση

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Format
el: Μορφή

en: File extensions
el: Επεκτάσεις αρχείων

en: Form ID
el: ID φόρμας

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Visible
el: Ορατό

en: link
el: σύνδεσμος

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Notes
el: Παρατηρήσεις

en: Text
el: Κείμενο

en: Titles
el: Τίτλοι

en: Mail
el: Ηλεκτρονικό μήνυμα

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: User
el: Χρήστης

en: Error
el: Σφάλμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Node
el: Κόμβος

en: Expanded
el: Σε ανάπτυξη

en: All
el: Όλες

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Off
el: Κλειστό

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: To
el: Προς

en: Preview message
el: Προεπισκόπιση μηνύματος

en: From
el: Από

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: File ID
el: ID αρχείου

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: Message type
el: Τύπος μηνύματος

en: Fields
el: Πεδία

en: Contains
el: Περιέχει

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Mode
el: Τρόπος

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: N/A
el: Μ/Δ

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Textfield
el: Πεδίο κειμένου

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Card Number
el: Αριθμός κάρτας

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Address
el: Διεύθυνση

en: State
el: Κατάσταση

en: Code
el: Κωδικός

en: Company
el: Εταιρία

en: Method
el: Μέθοδος

en: Table
el: Πίνακας

en: Start
el: Αρχή

en: Other
el: Άλλο

en: Color
el: Χρώμα

en: Role
el: Ρόλος

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: External
el: Εξωτερικό

en: Users
el: Χρήστες

en: Last
el: Τελευταίο

en: Rows
el: Γραμμές

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Pattern
el: Πρότυπο

en: module
el: μονάδα

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Defaults
el: Προεπιλεγμένα

en: City
el: Πόλη

en: Latitude
el: Γεωγραφικό Πλάτος

en: Longitude
el: Γεωγραφικό Μήκος

en: State/Province
el: Νομός/Περιοχή

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Gender
el: Γένος

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Attachments
el: Συνημμένα

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Key
el: Κλειδί

en: Change
el: Αλλαγή

en: in
el: σε

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Time format
el: Μορφή ώρας

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Source
el: Πηγή

en: Languages
el: Γλώσσες

en: First
el: Πρώτο

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Text field
el: Πεδίο κειμένου

en: Empty
el: Κενό

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: Days
el: Ημέρες

en: Maxlength
el: Μέγιστο μήκος

en: characters
el: χαρακτήρες

en: Your message has been sent.
el: Το μήνυμά σας στάλθηκε.

en: Hours
el: Ώρες

en: Seconds
el: Δευτερόλεπτα

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Fade
el: Εξασθένιση

en: Slide
el: Κύλιση

en: Reference
el: Αναφορά

en: Results
el: Αποτελέσματα

en: Duplicate
el: Αντίγραφο

en: options
el: επιλογές

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: File settings
el: Ρυθμίσεις αρχείου

en: Formats
el: Μορφοποιήσεις

en: Relationship
el: Συσχέτιση

en: Automatic
el: Αυτόματο

en: Sticky
el: Καρφιτσωμένο

en: Complete
el: Ολοκληρωμένη

en: Submissions
el: Υποβολές

en: Submitted values are
el: Οι υποβληθέντες τιμές είναι

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
el: Θα χρησιμοποιηθεί ως μια περιγραφική ετικέτα και ως κλειδί κατά την αποθήκευση των δεδομένων στη βάση.

en: Check this option if the user must enter a value.
el: Επιλέξτε την επιλογή αν ο χρήστης πρέπει να εισάγει τιμή.

en: Previous submission
el: Προηγούμενη υποβολή

en: Next submission
el: Επόμενη υποβολή

en: Next Page >
el: Επόμενη σελίδα >

en: < Previous Page
el: < Προηγούμενη σελίδα

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
el: Παρέχει τη δημιουργία των φορμών και των ερωτηματολογίων.

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Questions
el: Ερωτήσεις

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
el: Επιλέξτε την επιλογή αυτή για να επιτρέπεται στο χρήστη να μπορεί να επιλέγει πολλαπλές τιμές.

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Select
el: Επιλογή

en: 5 minutes
el: 5 λεπτά

en: 10 minutes
el: 10 λεπτά

en: 15 minutes
el: 15 λεπτά

en: 20 minutes
el: 20 λεπτά

en: 30 minutes
el: 30 λεπτά

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: Form
el: Φόρμα

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: 1 minute
el: 1 λεπτό

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: URL path settings
el: Ρυθμίσεις διαδρομής URL

en: From name
el: Όνομα αποστολέα

en: Provided by
el: Παρέχεται από

en: Export format
el: Μορφοποίηση εξαγωγής

en: Page settings
el: Ρυθμίσεις σελίδας

en: Send message
el: Αποστολή μηνύματος

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Any
el: Οποιαδήποτε

en: About
el: Περί

en: and
el: και

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: Notification
el: Ενημέρωση

en: Translate
el: Μετάφραση

en: Image file
el: Αρχείο εικόνας

en: Error message
el: Μήνυμα σφάλματος

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: notice
el: ειδοποίηση

en: Credit card
el: Πιστωτική κάρτα

en: Expiration Year
el: Έτος λήξης

en: button
el: κουμπί

en: Format settings
el: Ρυθμίσεις μορφοποίησης

en: Warning message
el: Μήνυμα προειδοποίησης

en: IP address
el: διεύθυνση IP

en: Autocomplete matching
el: Ταύτιση αυτόματης συμπλήρωσης

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Delimited text
el: Οριοθετημένο κείμενο

en: Comma (,)
el: Κόμμα (,)

en: Tab (\t)
el: Στηλοθέτης (\t)

en: Semicolon (;)
el: Ελληνικό ερωτηματικό (;)

en: Colon (:)
el: Άνω-κάτω τελεία (:)

en: Pipe (|)
el: Αγωγός (|)

en: Period (.)
el: Τελεία (.)

en: Space ( )
el: Κενό ( )

en: Comma
el: Κόμμα

en: Uses
el: Χρήσεις

en: ‹
el: <

en: ›
el: >

en: Date year range
el: Εύρος ημερολογιακού έτους

en: Trigger
el: Εκκίνηση ενεργειών

en: Yes/No
el: Ναι/Όχι

en: form
el: φόρμα

en: You have already submitted this form.
el: Έχετε ήδη υποβάλλει αυτή τη φόρμα.

en: Leaving blank will use the default size.
el: Αν μείνει κενό, θα χρησιμοποιηθεί το προεπιλεγμένο μέγεθος.

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: Author information
el: Πληροφορίες για το συντάκτη

en: Text format
el: Μορφότυπος κειμένου

en: Structure
el: Δομή

en: Maximum file size
el: Μέγιστο μέγεθος αρχείου

en: Language select
el: Επιλογή γλώσσας

en: Date changed
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: Status message
el: Μήνυμα κατάστασης

en: Upload destination
el: Προορισμός αποστολής

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
el: Εισάγετε μια τιμή όπως "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) ή "50 MB" (megabytes) με σκοπό να περιορίσετε το επιτρεπόμενο μέγεθος αρχείου. Αν το αφήσετε κενό, τα μεγέθη των αρχείων θα περιορίζονται μόνο από τα μεγέθη που ορίζονται στις ρυθμίσεις της PHP maximum post και file upload (τρέχον όριο <strong>%limit</strong>).

en: Time zones
el: Ζώνες ώρας

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: Add form
el: Προσθήκη φόρμας

en: %module module installed.
el: Η μονάδα %module εγκαταστάθηκε.

en: Submitter
el: Υποβάλλων

en: Altered
el: Τροποποιήθηκε

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
el: Παρέχει μια διεπαφή χρήστη για το Token API και κάποια core tokens που λείπουν. (token = σύμβολο αντικατάστασης).

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: The email address %mail is not valid.
el: Η διεύθυνση email %mail δεν είναι έγκυρη.

en: Update @title
el: Ενημέρωση @title

en: Weight for @title
el: Βάρος για τον @title

en: An autocomplete text field.
el: Ένα αυτοσυμπληρούμενο πεδίο κειμένου.

en: @name field is required.
el: Το πεδίο @name είναι απαραίτητο.

en: Checked
el: Ελέγχθηκε

en: Third party settings
el: Ρυθμίσεις τρίτων

en: Signature format
el: Μορφή υπογραφής

en: AM/PM
el: ΠΜ/ΜΜ

en: Type of item to reference
el: Πληκτρολογήστε το στοιχείο αναφοράς

en: Reference method
el: Μέθοδος αναφοράς

en: Broken/Missing
el: Χαλασμένο/Λείπει

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
el: Το @name δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο από %max χαρακτήρες, αλλά αυτή τη στιγμή έχει %length χαρακτήρες.
