YAML Form (8.x-1.0-beta4) - en to ps translation catalogue (82 entries)

en: Home
ps: کور

en: Title
ps: سرلیک

en: Body
ps: تنه

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Attribute
ps: ځانتيا

en: Value
ps: بيه

en: Type
ps: بڼه

en: List
ps: لړ

en: Subject
ps: موضوع

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Administration
ps: پازوالنه

en: Tags
ps: بچوي

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Download
ps: ښکته کړئ

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Size
ps: كچه

en: Search
ps: لټون

en: default
ps: تلواله

en: Message
ps: پيغام

en: Password
ps: پټ توری

en: - None -
ps: - هېڅ يو -

en: Weight
ps: وزن

en: Link
ps: تړونی

en: Required
ps: غوښتى

en: Parent
ps: پلرين

en: Category
ps: ټولی

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Export
ps: بهرول

en: Preview
ps: مخليد

en: Default
ps: تلواله

en: Summary
ps: لنډیز

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: Access
ps: لاس رسی

en: Add
ps: زیاتول

en: View
ps: ليد

en: Format
ps: بڼه

en: URL
ps: پته (URL)

en: Manage
ps: سمبالونه

en: Visible
ps: لیدوړ

en: Text
ps: متن

en: ID
ps: پېژند

en: Before
ps: مخکې

en: After
ps: وروسته

en: User
ps: غړی

en: Email
ps: بریښنالیک

en: To
ps: ته

en: Filter
ps: چاڼ

en: Advanced
ps: پرمخ تللی

en: Details
ps: سپړنې

en: Table
ps: لښتيال

en: Other
ps: نور

en: Basic
ps: ساده

en: Color
ps: رنګ

en: Role
ps: ونډه

en: Users
ps: غړي

en: Rows
ps: کتارونه

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Optional
ps: اختياري

en: Save settings
ps: امستنې خوندي کول

en: Hidden
ps: پټ

en: Key
ps: کيلی

en: Source
ps: سرچينه

en: Text field
ps: متن ډګر

en: Results
ps: پایلې

en: Formats
ps: بڼې

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Select
ps: غوره

en: and
ps: او

en: - Select -
ps: - غوره -

en: Properties
ps: ځانتياوې

en: And
ps: او

en: Text format
ps: متن بڼه

en: Structure
ps: جوړښت

en: Current page
ps: اوسنی پاڼه
