YAML Form (8.x-1.0-beta8) - en to gu translation catalogue (109 entries)

en: Forms
gu: પત્રકો

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: title
gu: શીર્ષક

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Register
gu: નોંધણી

en: Markup
gu: માર્કઅપ

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Attribute
gu: ગુણધર્મ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Item
gu: નંગ

en: Private
gu: ખાનગી

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Closed
gu: બંધ

en: List
gu: સૂચિ

en: Subject
gu: વિષય

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Administration
gu: સંચાલન

en: On
gu: ચાલુ

en: error
gu: ભુલ

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: updated
gu: અદ્યતિત

en: created
gu: રચાયું

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Size
gu: માપ

en: Search
gu: શોધ

en: default
gu: મૂળભૂત

en: Test
gu: પરીક્ષણ

en: Number
gu: સંખ્યા

en: Message
gu: સંદેશ

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Link
gu: કડી

en: Multiple
gu: અનેક

en: Required
gu: જરૂરી

en: Parent
gu: પિતૃ

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: Save
gu: સાચવો

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: Text
gu: લખાણ

en: Before
gu: પહેલાં

en: After
gu: પછી

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: Contact
gu: સંપર્ક

en: All
gu: બધા

en: Date format
gu: તારીખ બંધારણ

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: Plain text
gu: સાદું લખાણ

en: Details
gu: વિગતો

en: Unlimited
gu: અમર્યાદિત

en: Table
gu: કોષ્ટક

en: Other
gu: અન્ય

en: Color
gu: રંગ

en: Role
gu: હોદો

en: Users
gu: વપરાશકર્તાઓ

en: Rows
gu: હરોળો

en: Anonymous
gu: અજ્ઞાત

en: Optional
gu: વૈકલ્પિક

en: State/Province
gu: રાજ્ય/પ્રાંત

en: Hidden
gu: છુપાયેલુ

en: Key
gu: ચાવી

en: Definition
gu: વ્યાખ્યા

en: Limit
gu: મર્યાદા

en: Text field
gu: લખાણ ક્ષેત્ર

en: Reference
gu: સંદર્ભ

en: Results
gu: પરિણામો

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: MB
gu: મેગા બાઈટ

en: Default value
gu: મૂળભૂત કિંમત

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Select
gu: પસંદ કરો

en: Provided by
gu: દ્વારા પૂરું પાડેલ

en: Values
gu: મૂલ્યો

en: Send message
gu: સંદેશો મોકલો

en: and
gu: અને

en: Translate
gu: ભાષાંતર

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: notice
gu: ખુલાસો

en: IP address
gu: IP સરનામું

en: Starts with
gu: સાથે શરૂ થાય છે

en: Properties
gu: ગુણધર્મો

en: Autocomplete
gu: સ્વત: પૂર્ણ

en: Comma
gu: અલ્પવિરામ

en: Textarea
gu: લખાણ વિસ્તાર

en: Text format
gu: લખાણનુ બંધારણ

en: Language select
gu: ભાષા પસંદ કરો

en: Reference method
gu: સંદર્ભ પદ્ધતિ
