Yandex.Maps (formerly Geofield Yandex Maps) (2.0.1) - en to uk translation catalogue (35 entries)

en: Line
uk: Рядок

en: Other
uk: Інше

en: API key
uk: Ключ API

en: Hybrid
uk: Змішаний

en: Map type
uk: Тип карти

en: Controls
uk: Елементи керування

en: Debug mode
uk: Режим зневадження

en: Map zoom
uk: Масштаб карти

en: Additional settings
uk: Додаткові налаштування

en: Point
uk: Точка

en: Polygon
uk: Багатокутник

en: Map zoom level
uk: Масштаб карти

en: Object type
uk: Тип об'єкту

en: Map center
uk: Центр карти

en: Yandex.Maps
uk: Яндекс.Карти

en: < none >
uk: < немає >

en: Path to presets
uk: Шлях до передустановок

en: Map auto centering
uk: Автоцентрування карти

en: Map auto zooming
uk: Автомасштабування карти

en: Yandex Map
uk: Яндекс Карта

en: From 1 to 16
uk: Від 1 до 16

en: Select object types that the user can add to the map
uk: Виберіть типи об'єктів, які користувач зможе додавати на карту

en: Hint content field
uk: Поле з вмістом підказки

en: Icon content field
uk: Поле з вмістом іконки

en: Preset field
uk: Поле передустановки

en: Use next modules for replace field value to preset name: !modules
uk: Використовуйте наступні модулі для заміни значення поля на назву передустановки: !modules

en: Object options
uk: Варіанти об'єкту

en: Use replacement tokens (reduce performance)
uk: Використовувати замінники (зменшує швидкодію)

en: Satelite
uk: Супутник

en: Public map
uk: Народна карта

en: Hybrid public map
uk: Гібридна народна карта

en: Database logging settings
uk: Налаштування ведення журналу бази даних

[ctx: Geometry]
en: Add point
uk: Додати точку

[ctx: Geometry]
en: Add line
uk: Додати лінію

[ctx: Geometry]
en: Add polygone
uk: Додати багатокутник
