Yandex.Maps (formerly Geofield Yandex Maps) (3.0.0) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Line
de: Zeile

en: Other
de: Weitere

en: API key
de: API-Key

en: Map type
de: Kartentyp

en: Controls
de: Steuerelemente

en: Roadmap
de: Straßenkarte

en: Debug mode
de: Debug-Modus

en: Additional settings
de: Zusätzliche Einstellungen

en: Point
de: Punkt

en: Behaviors
de: Verhaltenseinstellungen

en: Object type
de: Objekttyp

en: Map center
de: Karte zentrieren

en: Map controls
de: Map Steuerelemente

en: Hide empty map
de: Leere Karte ausblenden

en: ID field
de: ID Feld

en: Database logging settings
de: Datenbankprotokollierungseinstellungen

en: Map behaviors
de: Verhalten der Karte
