Yandex.Maps (formerly Geofield Yandex Maps) (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (37 entries)

en: Line
ru: Линия

en: Other
ru: Другое

en: API key
ru: API-ключ

en: Hybrid
ru: Смешанный

en: Map type
ru: Тип карты

en: Controls
ru: Элементы управления

en: Roadmap
ru: Дорожная карта

en: Debug mode
ru: Режим отладки

en: Map zoom
ru: Коэффициент масштабирования карты

en: Additional settings
ru: Дополнительные настройки

en: Point
ru: Точка

en: Polygon
ru: Многоугольник

en: Behaviors
ru: Поведение

en: Object type
ru: Тип объекта

en: Map center
ru: Центр карты

en: Yandex.Maps
ru: Яндекс.Карты

en: < none >
ru: < нет >

en: Path to presets
ru: Путь к пресетам

en: Map auto centering
ru: Автоцентрирование карты

en: Map auto zooming
ru: Автомасштабирование карты

en: Clusterize placemarks
ru: Использовать кластеризатор

en: Yandex Map
ru: Яндекс Карта

en: From 1 to 16
ru: От 1 до 16

en: Select object types that the user can add to the map
ru: Выберите типы объектов, которые пользователь сможет добавлять на карту

en: Hint content field
ru: Поле с содержимым подсказки

en: Icon content field
ru: Поле с содержимым иконки

en: Preset field
ru: Поле с пресетом

en: Use next modules for replace field value to preset name: !modules
ru: Используйте следующие модули для замены значения поля на имя пресета

en: Object options
ru: Настройки объекта

en: Use replacement tokens (reduce performance)
ru: Использовать токены (снизит производительность)

en: Satelite
ru: Спутник

en: Public map
ru: Народная карта

en: Hybrid public map
ru: Народный гибрид

en: Database logging settings
ru: Настройки журналирования базы данных

[ctx: Geometry]
en: Add point
ru: Добавить точку

[ctx: Geometry]
en: Add line
ru: Добавить линию

[ctx: Geometry]
en: Add polygone
ru: Добавить полигон
