Yet another statistics module (2.1.1) - en to nl translation catalogue (77 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Content
nl: Inhoud

en: Groups
nl: Groepen

en: Group
nl: Groep

en: Author
nl: Auteur

en: List
nl: Lijst

en: Language
nl: Taal

en: Comments
nl: Reacties

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Content types
nl: Inhoudstypen

en: Size
nl: Grootte

en: None
nl: Geen

en: Views
nl: Overzichten

en: Access
nl: Toegang

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Vocabularies
nl: Woordenlijsten

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Last month
nl: Afgelopen maand

en: Total
nl: Totaal

en: Statistics
nl: Statistieken

en: User
nl: Gebruiker

en: Files
nl: Bestanden

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: Taxonomy terms
nl: Taxonomietermen

en: Never
nl: Nooit

en: Roles
nl: Rollen

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Fields
nl: Velden

en: Count
nl: Aantal

en: Domain
nl: Domein

en: Members
nl: Leden

en: My groups
nl: Mijn groepen

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Role
nl: Rol

en: Users
nl: Gebruikers

en: No groups found.
nl: Geen groepen gevonden.

en: Languages
nl: Talen

en: Today
nl: Vandaag

en: Entity
nl: Entiteit

en: Blocked
nl: Geblokkeerd

en: My files
nl: Mijn bestanden

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Unpublished nodes
nl: Niet gepubliceerde nodes

en: Webforms
nl: Formulieren

en: Enabled modules
nl: Ingeschakelde modules

en: Menus
nl: Menu's

en: Extension
nl: Extensie

en: Active users
nl: Actieve gebruikers

en: Node count
nl: Het aantal nodes

en: Registered
nl: Ingeschreven

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Authenticated
nl: Geverifieerd

en: Webform submissions
nl: Formulierinzendingen

en: Last week
nl: Afgelopen week

en: Last year
nl: Vorig jaar

en: Temporary
nl: Tijdelijk

en: My content
nl: Mijn inhoud

en: Group types
nl: Groepstypen

en: Contents
nl: Inhoud

en: New users
nl: Nieuwe gebruikers

en: Blocked users
nl: Geblokkeerde gebruikers

en: Entities
nl: Entiteiten

en: Image styles
nl: Afbeeldingsstijlen

en: Temporary files
nl: Tijdelijke bestanden

en: Custom blocks
nl: Aangepaste blokken

en: files
nl: bestanden

en: New this month
nl: Nieuw deze maand

en: New this year
nl: Nieuw dit jaar

en: Entity types
nl: Entiteitstypen

en: Permanent files
nl: Permanente bestanden

en: Custom block types
nl: Aangepaste bloktypes

en: Media types
nl: Mediatypes

en: Cards
nl: Kaarten

en: Paragraph types
nl: Paragraaftypes
