Yet another statistics module (2.1.2) - en to ar translation catalogue (68 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Content
ar: المحتوى

en: Groups
ar: المجموعات

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: قائمة

en: Language
ar: اللغة

en: Comments
ar: التعليقات

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Size
ar: الحجم

en: None
ar: لا شيء

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Summary
ar: الملخص

en: Views
ar: العرض

en: Access
ar: الوصول

en: Filename
ar: اسم الملف

en: Vocabularies
ar: المعاجم

en: Updated
ar: تم التحديث

en: Last month
ar: الشهر الماضي

en: Total
ar: المجموع

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: User
ar: مستخدم

en: Files
ar: الملفات

en: Created
ar: تم الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Taxonomy terms
ar: مصطلحات التصنيف

en: Never
ar: أبدًا

en: Roles
ar: الأدوار

en: Published
ar: منشور

en: Fields
ar: الحقول

en: Count
ar: العدد

en: Nodes
ar: العقد

en: Media
ar: وسائط

en: Domain
ar: النطاق

en: My groups
ar: مجموعاتي

en: Configuration
ar: الضبط

en: Role
ar: دور

en: Users
ar: المستخدمون

en: Languages
ar: اللغات

en: Today
ar: اليوم

en: Entity
ar: الكيان

en: Blocked
ar: ممنوع

en: Percentage
ar: النسبة المئوية

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Webforms
ar: نماذج الويب

en: Enabled modules
ar: الوحدات المفعلة

en: Menus
ar: القوائم

en: Extension
ar: امتداد

en: Active users
ar: مستخدمون نشطون

en: Node count
ar: عدد العقد

en: Reports
ar: التقارير

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Last year
ar: السنة الماضية

en: Permanent
ar: دائم

en: Temporary
ar: مؤقت

en: Entities
ar: الكيانات

en: Image styles
ar: أنماط الصور

en: Temporary files
ar: الملفات المؤقتة

en: Custom blocks
ar: صناديق مخصصة

en: files
ar: ملفات

en: Entity types
ar: أنواع الكيانات

en: Custom block types
ar: أنواع الصناديق المخصصة

en: Media types
ar: أنواع الوسائط
