Yet another statistics module (2.1.2) - en to fa translation catalogue (57 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Content
fa: محتوا

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: سجل

en: Language
fa: زبان

en: Comments
fa: نظر‌یات

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Size
fa: اندازه

en: None
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Summary
fa: خلاصه

en: Views
fa: نماها

en: Access
fa: دسترسی

en: Filename
fa: نام فایل

en: Vocabularies
fa: لغتنامه‌ها

en: Updated
fa: به‌روز

en: Statistics
fa: آمار

en: User
fa: کاربر

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Taxonomy terms
fa: کلمه‌های رده بندی

en: Never
fa: هیچوقت

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Published
fa: منتشر شده

en: Fields
fa: میدانها

en: Count
fa: شمارش

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: Media
fa: رسانه

en: Domain
fa: دامنه

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Role
fa: نقش

en: Users
fa: کاربران

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Entity
fa: عنصر

en: Blocked
fa: مسدود شده

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Enabled modules
fa: ماژول‌های فعال

en: Menus
fa: قائمها

en: Extension
fa: پسوند

en: Node count
fa: تعداد گره‌ها

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Permanent
fa: دائمی

en: Temporary
fa: موقت

en: Entities
fa: موجودیت‌ها

en: Image styles
fa: سبک‌های تصویر

en: Temporary files
fa: فایل‌های موقت

en: Media types
fa: نوع رسانه

en: Paragraph types
fa: انواع فقره
