Yet another statistics module (2.1.3) - en to fr translation catalogue (79 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Content
fr: Contenu

en: Groups
fr: Groupes

en: Group
fr: Groupe

en: Author
fr: Auteur

en: List
fr: Lister

en: Language
fr: Langue

en: Comments
fr: Commentaires

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Content types
fr: Types de contenu

en: Size
fr: Taille

en: None
fr: Aucun(e)

en: Settings
fr: Paramètres

en: Summary
fr: Résumé

en: Views
fr: Vues

en: Access
fr: Accès

en: Filename
fr: Nom du fichier

en: Vocabularies
fr: Vocabulaires

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Last month
fr: Mois dernier

en: Statistics
fr: Statistiques

en: User
fr: Utilisateur

en: Files
fr: Fichiers

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Active
fr: Actif

en: Taxonomy terms
fr: Termes de taxonomie

en: Never
fr: Jamais

en: Roles
fr: Rôles

en: Published
fr: Publié

en: Fields
fr: Champs

en: Count
fr: Décompte

en: Nodes
fr: Nœuds

en: Media
fr: Média

en: Domain
fr: Domaine

en: Members
fr: Membres

en: My groups
fr: Mes groupes

en: Role
fr: Rôle

en: Users
fr: Utilisateurs

en: No groups found.
fr: Aucun groupe n'a été trouvé.

en: Languages
fr: Langues

en: Today
fr: Aujourd'hui

en: Entity
fr: Entité

en: Blocked
fr: Bloqué

en: My files
fr: Mes fichiers

en: Percentage
fr: Pourcentage

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Unpublished nodes
fr: Nœuds dépubliés

en: Published nodes
fr: Nœuds publiés

en: Enabled modules
fr: Modules activés

en: Active users
fr: Utilisateurs actifs

en: Node count
fr: Nombre de nœuds

en: Reports
fr: Rapports

en: Registered
fr: Enregistré

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Authenticated
fr: Authentifié

en: Webform submissions
fr: Soumissions de webform

en: Last week
fr: Semaine dernière

en: Last year
fr: Année dernière

en: Temporary
fr: Temporaire

en: My content
fr: Mon contenu

en: Group types
fr: Types de groupes

en: Contents
fr: Contenu

en: New users
fr: Nouveaux utilisateurs

en: Blocked users
fr: Utilisateurs bloqués

en: Entities
fr: Entités

en: Image styles
fr: Styles d'images

en: Temporary files
fr: Fichiers temporaires

en: Site statistics
fr: Statistiques du site

en: statistics
fr: statistiques

en: Custom blocks
fr: Blocs personnalisés

en: files
fr: fichiers

en: Entity types
fr: Types d'entités

en: Custom block types
fr: Types de bloc personnalisé

en: Media types
fr: Types de média

en: Cards
fr: Cartes

en: Paragraph types
fr: Types de paragraphes
