Yet another statistics module (2.1.3) - en to it translation catalogue (68 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Content
it: Contenuto

en: Groups
it: Gruppi

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Language
it: Lingua

en: Comments
it: Commenti

en: Yes
it: Sì

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Size
it: Dimensione

en: None
it: Nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Summary
it: Sommario

en: Views
it: Viste

en: Access
it: Accesso

en: Filename
it: Nome file

en: Vocabularies
it: Vocabolari

en: Updated
it: Aggiornato

en: Last month
it: Ultimo mese

en: Total
it: Totale

en: Statistics
it: Statistiche

en: User
it: Utente

en: Files
it: File

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Taxonomy terms
it: Termini di tassonomia

en: Never
it: Mai

en: Roles
it: Ruoli

en: Published
it: Pubblicato

en: Fields
it: Campi

en: Count
it: Numero

en: Nodes
it: Nodi

en: Domain
it: Dominio

en: My groups
it: I miei gruppi

en: Configuration
it: Configurazione

en: Role
it: Ruolo

en: Users
it: Utenti

en: No groups found.
it: Nessun gruppo trovato

en: Languages
it: Lingue

en: Today
it: Oggi

en: Entity
it: Entità

en: Blocked
it: Bloccato

en: Percentage
it: Percentuale

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Webforms
it: Webform

en: Enabled modules
it: Moduli abilitati

en: Menus
it: Menù

en: Extension
it: Estensione

en: Active users
it: Utenti attivi

en: Node count
it: Conteggio dei nodi

en: Reports
it: Resoconti

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Webform submissions
it: Inserimenti webform

en: Last week
it: Ultima settimana

en: Last year
it: L'ultimo anno

en: Permanent
it: Permanente

en: Temporary
it: Temporaneo

en: Blocked users
it: Utenti bloccati

en: Entities
it: Entità

en: Image styles
it: Stili per le immagini

en: Temporary files
it: File temporanei

en: Custom blocks
it: Blocchi personalizzati

en: Entity types
it: Tipi di entità

en: Custom block types
it: Tipi di blocco personalizzato
