Yet another statistics module (2.1.4) - en to bn translation catalogue (32 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Language
bn: ভাষা

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Size
bn: সাইজ

en: None
bn: একটিও নয়

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Filename
bn: ফাইলের নাম

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Statistics
bn: পরিসংখ্যান

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Languages
bn: ভাষাসমূহ

en: Today
bn: আজ

en: Blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: Reports
bn: রিপোর্ট

en: Temporary files
bn: অস্থায়ী ফাইলসমূহ
