Yet another statistics module (2.1.4) - en to id translation catalogue (65 entries)

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Groups
id: Grup-grup

en: Group
id: Grup

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: List
id: Daftar

en: Language
id: Bahasa

en: Comments
id: Komentar

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Content types
id: Jenis konten

en: Size
id: Ukuran

en: None
id: Tiada

en: Settings
id: Pengaturan

en: Summary
id: Ringkasan

en: Views
id: View

en: Access
id: Akses

en: Filename
id: Nama berkas

en: Vocabularies
id: Kosakata-kosakata

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Last month
id: Bulan lalu

en: Statistics
id: Statistik

en: User
id: Pengguna

en: Files
id: Berkas

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: Taxonomy terms
id: Istilah taksonomi

en: Never
id: Tidak pernah

en: Roles
id: Peran

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Fields
id: Bidang isian

en: Count
id: Jumlah

en: Nodes
id: Node

en: Members
id: Anggota

en: My groups
id: Kelompokku

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Role
id: Peran

en: Users
id: Pengguna

en: No groups found.
id: Tidak ada kelompok ditemukan

en: Languages
id: Bahasa-bahasa

en: Today
id: Hari ini

en: Entity
id: Entitas

en: Blocked
id: Diblokir

en: Percentage
id: Persentase

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Enabled modules
id: Modul yang difungsikan

en: Menus
id: Menu

en: Extension
id: Ekstension

en: Node count
id: Jumlah node

en: Reports
id: Laporan

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Last week
id: Pekan lalu

en: Last year
id: Tahun lalu

en: Permanent
id: Permanen

en: Temporary
id: Sementara

en: My content
id: Konten-ku

en: Entities
id: Entitas

en: Image styles
id: Gaya gambar

en: Temporary files
id: Berkas sementara

en: files
id: berkas

en: Entity types
id: Jenis entitas

en: Custom block types
id: Jenis blok khusus

en: Media types
id: Jenis media
