Yes! another statistics module (8.x-1.0-alpha8) - en to be translation catalogue (35 entries)

en: Status
be: Статус

en: Groups
be: Групы

en: Group
be: Група

en: Type
be: Тып

en: Comments
be: Каментары

en: Size
be: Памер

en: None
be: Аніводны(ая)

en: Update
be: Абнавіць

en: Access
be: Доступ

en: Vocabularies
be: Раздзелы

en: Statistics
be: Статыстыка

en: User
be: Карыстальнік

en: Content type
be: Тып змесціва

en: Files
be: Файлы

en: Create
be: Стварыць

en: All
be: Усе

en: Active
be: Актыўна

en: Never
be: Ніколі

en: Roles
be: Ролі

en: Fields
be: Палі

en: Count
be: Колькасць

en: Nodes
be: Матэрыялы

en: Role
be: Роля

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Operation
be: Аперацыя

en: Languages
be: Мовы

en: Today
be: Сёння

en: Entity
be: Сутнасць

en: Blocked
be: Заблакавана

en: Blocks
be: Блокі

en: Menus
be: Меню

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: Image styles
be: Стылі выяваў

en: statistics
be: статыстыка

en: Custom blocks
be: Уласныя блокі
