Yes! another statistics module (8.x-1.3) - en to fr translation catalogue (47 entries)

en: Status
fr: État

en: Groups
fr: Groupes

en: Group
fr: Groupe

en: Comments
fr: Commentaires

en: Size
fr: Taille

en: None
fr: Aucun(e)

en: Views
fr: Vues

en: Access
fr: Accès

en: Vocabularies
fr: Vocabulaires

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Last month
fr: Mois dernier

en: Statistics
fr: Statistiques

en: User
fr: Utilisateur

en: Files
fr: Fichiers

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Active
fr: Actif

en: Node types
fr: Types de nœuds

en: Never
fr: Jamais

en: Roles
fr: Rôles

en: Fields
fr: Champs

en: Count
fr: Décompte

en: Nodes
fr: Nœuds

en: Terms
fr: Termes

en: Members
fr: Membres

en: My groups
fr: Mes groupes

en: Role
fr: Rôle

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Languages
fr: Langues

en: Today
fr: Aujourd'hui

en: Entity
fr: Entité

en: Blocked
fr: Bloqué

en: Percentage
fr: Pourcentage

en: Blocks
fr: Blocs

en: Node count
fr: Nombre de nœuds

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Webform submissions
fr: Soumissions de webform

en: Last week
fr: Semaine dernière

en: Last year
fr: Année dernière

en: Temporary
fr: Temporaire

en: New users
fr: Nouveaux utilisateurs

en: Entities
fr: Entités

en: Image styles
fr: Styles d'images

en: Site statistics
fr: Statistiques du site

en: statistics
fr: statistiques

en: Custom blocks
fr: Blocs personnalisés

en: Entity types
fr: Types d'entités
